Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Piknik wakacyjny

Opublikowano 20 sierpnia 2021, 01:22

mDSC_0153Ośrodek Sportu i Rekreacji na czas wakacji zorganizował przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami profilaktyki antyalkoholowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Sędziszów.

Celem zajęć było zapewnienie uczestnikom odpowiednich warunków do harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego, zachowań prozdrowotnych oraz dostarczenie uczestnikom podstawowej wiedzy na temat alkoholu i jego oddziaływania na organizm człowieka.

W ramach zajęć poruszane były tematy bezpiecznego uczestnictwa w aktywności fizycznej ze zrozumieniem jej znaczenia dla zdrowia, udział aktywności fizycznej ukierunkowanej na wypoczynek, sport i zdrowy tryb życia, a także działania profilaktyczne uświadamiające niebezpieczeństwo dla młodego człowieka ze strony wszelkich używek.

Zajęcia były bardzo urozmaicone, uczestnicy mogli brać udział w grach zespołowych taki jak piłka ręczna, siatkówka plażowa, piłka nożna czy koszykówka, poznawać sporty nietypowe jak ultimate frisbee, kometka i crossminton. W ramach zajęć odbywały się również rajdy piesze i rowerowe, dyskusje na temat alkoholizmu i jego wpływu na osoby, które go spożywają, spotkania z ratownikami wodnymi i rozmowy na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą i w wodzie.

Na zakończenie naszego projektu został zorganizowany w dniu 18.08.2021 r. na Bazie TKR piknik, podczas którego dzieci rywalizowały w następujących grach i zabawach: zwinnościowy tor przeszkód, szybkościowy tor przeszkód, przeciąganie liny, zespołowe rzuty piłką lekarską, wyścigi gokartów, frisbee golf. Odbył się także konkurs na plakat o tematyce antyalkoholowej, w którym zwyciężyła Julia Sułecka z Liceum Ogólnokształcącego
w Sędziszowie. Ponadto uczestnicy pikniku korzystali z rowerków wodnych, gokartów, dmuchawców, a Stowarzyszenie Sady częstowało
dzieci popcornem i wata cukrową.

Na zakończenie pikniku wszystkie dzieci zostały poczęstowane kiełbaskami z grilla.

Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania za organizację i prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla pana Jarosława Kota, Dariusza Juszczyka i Krystiana Rokickiego, a także dla Stowarzyszenia Sady za podjętą inicjatywę podczas pikniku w dniu 18.08.2021 r.

GALERIA