Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

VIII SĘDZISZOWSKI BIEG PO ZDROWIE 2021

Opublikowano 29 czerwca 2021, 07:28

foto-biegDnia 26.06.2021 r. o godzinie 10.00 rozpoczął się VIII Sędziszowski Bieg po Zdrowie na dystansie 10 i 20km.
W biegu uczestniczyło ok. 60 zawodniczek i zawodników.
Pierwsza na dystansie 10 km była Zuzanna Gajek, druga Mariola Antas , trzecia Urszula Lejawka.
Wśród mężczyzn na dystansie 10 km pierwszy był Tomasz Gawroński, drugi Michał Jamioł, trzeci Tomasz Iwan. Na dystansie 20 km wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Kmieć, druga Marta Gajęcka, trzecia Marta Gołębiowska. Na dystansie 20 km mężczyzn najlepszy był Piotr Jaśtal, drugi Jakub Caban, trzeci Krzysztof Lipiński.

W zabezpieczeniu biegu zaangażowani byli: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie, Służba Ochrony Kolei Posterunek w Sędziszowie, Ochotnicze Straże Pożarne. Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom pomoc medyczną – karetka z Zakładu Opieki Leczniczej w Sędziszowie z obsadą medyczną z Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Sędziszowie cały czas monitorowała co dzieje się na trasie biegu .
Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Zwycięzcy w kategorii generalnej biegu otrzymali puchary i nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie Pana Kamila Jałochę. Puchary otrzymały również zawodniczki i zawodnicy w kategoriach wiekowych za zajęcie pierwszego miejsca.

Dodatkową atrakcją, jak co roku było losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów: Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa oraz właścicieli PSB Mrówka – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich i Pana Piotra Pajdę firma MEGAMIX z Sędziszowa.
W tym roku do rozlosowania były 2 rowery, oczyszczacz powietrza, wyciskarka wolnoobrotowa,
3 kamerki samochodowe i zestaw garnków.
Rower górski ufundowany przez Prezesa Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Pana Jacka Borucińskiego otrzymał zawodnik z nr 40 – Osiński Adam, z kolei rower miejski ufundowany przez Magdalenę i Bogusława Zbierańskich otrzymała zawodniczka z nr 19 – Justyna Piec – Głogowska.
Tradycją stało się, że najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik Sędziszowskiego Biegu po zdrowie otrzymują drobne upominki, fundatorem których w tym roku był Pan Piotr Pajda.
Po zakończonym biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny.
Jak co roku Pan Michał Pałka dostarczył pyszne bułki drożdżowe, które cieszyły się dużym uznaniem wśród zawodniczek i zawodników.
Organizatorami VIII Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować VIII Sędziszowskiego Biegu po zdrowie w takiej formie i z tak bogatymi nagrodami. Głównymi sponsorami byli:
1. Zarząd Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie z Prezesem Kamilem Jałochą na czele,
2. Prezes Zarządu Fabryki Kotłów S.A. Pan Jacek Boruciński,
3. PSB Mrówka – Magdalena i Bogusław Zbierańscy,
4. PHU MEGAMIX – Piotr Pajda,
5. PHUiT Michał Pałka
Dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sędziszowie, funkcjonariuszom z Posterunku Służby Ochrony Kolei. Dziękujemy również druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Sędziszowa, Boleścic, Tarnawy, Swaryszowa, Klimontowa i Mstyczowa.
Szczególne podziękowania składamy Komendantowi Miejsko-Gminnemu Ochotniczych Straży Pożarnych w Sędziszowie i zarazem Komendantowi Posterunku Ochrony Kolei Mirosławowi Nowakowskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji w Jędrzejowie mł. insp. Tomaszowi Sołtysikowi oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Zbigniewowi Popczyk, a także Panu Andrzejowi Jupowiczowi, Panu Dariuszowi Wiekierze i pracownikom Gminy za pomoc w obsłudze i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom VIII Sędziszowskiego Biegu po Zdrowie.

Do zobaczenia za rok
GALERIA (1)  GALERIA (2)