Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

VIII Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

Opublikowano 23 sierpnia 2021, 10:16

mDSC_000121 sierpnia 2021 roku już po raz ósmy odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Na starcie pojawiło się ok. 40 rowerzystów w różnym wieku. Najmłodszymi uczestnikami rajdu byli Dorotka Paliborek, Adaś Malec i Maciej Krawczyk. O godzinie 15.30 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy m.in. ul. Sportowa, ul. Gródek, Tarnawa, Szałas, Bugaj, Las Wojciechów, Czekaj, Tarnawa Wydanka, Tarnawa, ul. Gródek, ul. Sportowa, Baza Turystyczno-Kulturalno- Rekreacyjna.
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie poprosił wszystkich uczestników rajdu o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie noszenia w przestrzeni publicznej maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego, organizator zabezpieczył również stanowisko gdzie każdy uczestnik mógł umyć i zdezynfekować ręce.
Na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby chwilę odpocząć i uzupełnić płyny w organizmie. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze, na uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy bardzo dzielnie spisywali się na trasie i tak jak dorośli dojechali na metę rajdu. Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę oraz napoje. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie. Dyrektor OSiR-u Krzysztof Chmaruk wręczył uczestnikom pamiątkowe medale VIII Wakacyjnego Rajdu Rodzinnego. Impreza była przednia, fajna trasa, dużo jedzenia, zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy. Celem rajdu jak zawsze była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia. Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Zbigniewowi Popczyk za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu oraz pracownikom OSiR za pomoc przy organizacji tej imprezy.
Dziękujemy Panu Michałowi Pałka za ufundowanie słodkich bułek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego.
Patronat nad VIII Rodzinnym Rajdem Rowerowym „Bezpiecznie do celu” objął Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!
Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA