Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

XVII Dni Sędziszowa

Opublikowano 27 czerwca 2016, 05:27

210b (1)W dniu 25 czerwca na Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej odbyły się XVII Dni Sędziszowa.
W ramach obchodów Dni naszego miasta odbyło się wiele imprez towarzyszących. Pierwszą z nich był X Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego w grze pojedynczej mężczyzn, który był rozgrywany w dniach 18 i 19 czerwca. Zwycięzcami Turnieju byli: Michał Karczewski – miejsce IV, Dawid Otwinowski – miejsce III, Marcin Ogórek – miejsce II i zwycięzca Turnieju – Mariusz Wydrzyński. Wszystkim Panom nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary wręczył na scenie Burmistrz Sędziszowa – Pan Wacław Szarek i Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Adam Mysiara.

W sobotę 25 czerwca z samego rana odbyły się zawody wędkarskie, w których udział wzięło około 40 osób, a wśród nich dzieci i młodzież oraz turniej szachowy, który został rozegrany w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie. Również zwycięzcy tych zawodów zostali nagrodzeni na scenie podczas oficjalnych obchodów Dni Sędziszowa.

Wielkim wydarzeniem tegorocznych Dni Miasta był IV Sędziszowski Bieg po zdrowie na trasie 10 i 20 km, w którym uczestniczyło 66 osób również z zagranicy. Warunki pogodowe były trudne, dlatego też priorytetem dla organizatorów było odpowiednie zabezpieczenie biegaczy. Na trasie były 4 punkty z wodą, kurtyna wodna i służby (policja, straż, funkcjonariusze SOK, ratownicy medyczni, pracownicy OSiR i Urzędu Miejskiego), którzy na bieżąco monitorowali stan uczestników biegu i dbali o ich bezpieczeństwo. Równie wspaniale zachowali się mieszkańcy ulic, przez które przebiegała trasa biegu. Wężami ogrodowymi zraszali biegaczy, co z całą pewnością było im bardzo potrzebne i pomocne. Na trasie strażacy OSP przemieszczali się z kurtyną wodną, schładzając uczestników biegu.
Na dystansie 10 km w kategorii generalnej kobiet I miejsce zajęła Jaśkowska Wioleta, a w kategorii generalnej mężczyzn – Krovlaidis Sergii. Z kolei na 20 km w kategorii generalnej kobiet pierwsza na metę dobiegła Czarnecka Lidia, natomiast pierwszym mężczyzną na mecie był Woźniak Łukasz.

Kiedy już wszyscy uczestnicy IV Sędziszowskiego Biegu po zdrowie dotarli na metę rozpoczęły się dekoracje. Każdy z uczestników otrzymał medal. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i puchary. Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów było losowanie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Prezesa Sędziszowskiej Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. – Pana Antoniego Pietkiewicza i właścicieli Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich. Skromne upominki zostały także wręczone dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu. Po zakończeniu biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są na stronie www.osir.sedziszow.pl. Organizatorami IV Sędziszowskiego Biegu po zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Jak co roku również podczas tegorocznych Dni Sędziszowa odbył się mecz piłkarski pomiędzy juniorami starszymi MKS UNII Sędziszów a zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego TALENT Szczekociny. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 dla naszych gości.
W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie imprezy widowni umilał czas Iluzjonista Eratro, który zaprezentował swoje magiczne zdolności manipulacyjne oraz triki mentalne.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy Burmistrz Sędziszowa wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miejskiej klucz do bram miasta oraz w krótkiej przemowie zaprosili zebranych gości do wspólnej zabawy. Zostały również wręczone podziękowania i upominki dla Honorowych Krwiodawców.

Część artystyczną XVII Dni Sędziszowa rozpoczęli najmłodsi, jako pierwsze wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sędziszowie, które zaprezentowały taniec, a przygotowała je Pani Małgorzata Kaszuba – Mucha. Kolejna na scenie pojawiła się Amelka Opałka z Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie, która zaśpiewała dla naszych gości piosenkę. Następnie na scenie pojawili się młodzi wykonawcy ze Studia Piosenki, którzy swoje pasje rozwijają w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, a których instruktorem i opiekunem muzycznym jest Pani Katarzyna Kornaś. I tak kolejno wystąpili: Patrycja Wolsdorf z utworem „Wybieram Cię”, Agata Fugat i Julia Szarek
z utworem „When we were Young”, Mateusz Gregorczyk, który zaśpiewał „Take me to Church”, Marcel Podgórski zaśpiewał „Hallelujah” i Weronika Skierska z utworem „New Divide”.

Następnym punktem w programie imprezy był pokaz walk rycerskich, który zaprezentowało Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów, działające przy Gminnym Centrum Kultury w Szydłowie.
Podczas XVII Dni Sędziszowa na scenie wystąpił jeszcze ukraiński zespół „Wiesjenka” oraz grupa RASPUTIN, która wykonała covery zespołu BONEY M, a także Daria Opałka, która zaprezentowała utwór „It`s oh so quaiet”. Przed koncertem gwiazdy wieczoru odbyło się losowanie nagród firmy Net-Bis, która zorganizowała konkurs na swoim stoisku.

I wreszcie nadszedł czas na tegoroczną gwiazdę wieczoru, którą był jeden
z najpopularniejszych zespołów pop rockowych – zespół VIDEO. Grupa zgromadziła ogromną publiczność i dała bardzo energetyczny występ.
Na zakończenie obchodów Dni Sędziszowa zorganizowano zabawę taneczną, do której przygrywał zespół Jerzego Całki.
XVII Dni Sędziszowa odbyły się dzięki współpracy Pana Burmistrza, Rady Miejskiej, sponsorów, jednostek organizacyjnych Gminy Sędziszów i pracowników Urzędu Miejskiego w Sędziszowie. Imprezę poprowadzili Sylwia Kulasek i Krzysztof Chmaruk – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

GALERIA

GALERIA „IV Sędziszowski Bieg po zdrowie”

Autor: Sylwia Kulasek