Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Morsy Sędziszów

Opublikowano 11 grudnia 2023, 06:51

W niedzielę 10 grudnia 2023r. o godzinie 12:00 na Kąpielisku Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie odbyło się spotkanie Morsów Sędziszów, miłośników zimnej kąpieli. Po krótkiej rozgrzewce, liczną grupą zanurzyliśmy się w lodowatej wodzie. Dla kilku śmiałków był to pierwszy raz.
Po kąpieli na uczestników zabawy czekał poczęstunek, gorąca herbata, grillowana kiełbaska, kaszanka a także pyszna zupa rybna, przygotowana przez Sędziszowskich wędkarzy Pana Marka i Jarka. Pasjonaci wędkowania, obserwujący z drugiego brzegu kąpieliska poczynania morsów, postanowili spróbować na własnej skórze zimnych kąpieli i dołączyli do grupy.
W spotkaniu miło było nam gościć Pan Wacława Szarka Burmistrza Sędziszowa, który dobrym słowem motywował morsów do dalszego działania w promowaniu miasta.
Nie bez powodu mówi się, że morsowanie gwarantuje lepsze zdrowie. Zimna, a nawet lodowata woda ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, układów krążenia i trawiennego, a także układ ruchu. Zawsze można do nas dołączyć i spróbować na własnej skórze, my chętnie pomożemy w pierwszym wejściu do zimnej wody.
Organizatorami spotkania był Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Pan Krzysztof Chmaruk, Grupa Sędziszowskich Morsów.

GALERIA