Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

IV 8-godzinny Maraton Pływacki

Opublikowano 26 kwietnia 2016, 05:06

W2016-04-26-IV_8-godzinny_maraton_plywacki niedzielę 24 kwietnia 2016 roku po raz czwarty odbył się 8-godzinny Maraton Pływacki zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. W imieniu organizatorów uczestników przywitał dyrektor OSiR Krzysztof Chmaruk życząc wspaniałej zabawy oraz przepłynięcia długich dystansów. Patronat nad maratonem sprawował Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, który sam również uczestniczył w zawodach.

Celem maratonu było popularyzowanie pływania, propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, promocja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Pragniemy nadmienić że w tym roku na maratonie pojawili się zawodnicy m.in. z Bytomia , Częstochowy czy Koniecpola.

Zawodników dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Nie zabrakło również lokalnych mediów , które do końca relacjonowały przebieg maratonu.

Po 8 godzinach pływania uczestnicy zakończyli IV 8 –Godzinny Maraton Pływacki przepływając w sumie 178,250 km. Wśród kobiet najdłuższą odległość przepłynęła Pani Anita Kisiel – 17,550 km która otrzymała z rąk Pana Burmistrza Sędziszowa puchar za najdłuższy przepłynięty dystans w kategorii kobiet. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Strojek ( 12 lat) – 13 km, a na trzecim Maja Nahajczuk ( 12 lat) – 11,8 km.

W kategorii mężczyzn za najdłuższą przepłyniętą odległość puchar Burmistrza Sędziszowa otrzymał ubiegłoroczny rekordzista i zwycięzca Pan Stanisław Skiba który w tym roku pobił swój rekord dystansem 22 kilometrów. Drugie miejsce wywalczył Pan Paweł Członkowski – 19,5 km ,a trzecie Karol Trela – 13 km.

Puchar dla najmłodszego i najstarszego uczestnika IV 8 –godzinnego Maratonu Pływackiego wręczył Dyrektor OSiR Pan Krzysztof Chmaruk. Najmłodszym uczestnikiem maratonu okazała się Zosia Ptak ( 6 lat) – 1 km, a najstarszym Pan Władysław Woronowicz (69 lat) – 4 km.

Cieszymy się, że Czwarty 8 – godzinny Maraton Pływacki wzbudził duże zainteresowanie, Liczymy, że z roku na rok uczestników maratonu będzie co raz więcej, a ustanowione rekordy będziemy pobijać. Zapraszamy za rok!!!

 

GALERIA