Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

I Rambit matematyczno – sportowy

Opublikowano 29 kwietnia 2016, 07:43

mDSC_004227 kwietnia 2016 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbył się Rambit Matematyczno – Przyrodniczo – Sportowy dla uczniów klas szóstych z Miasta i Gminy Sędziszów, którego głównym organizatorem było Gimnazjum w ZSO w Sędziszowie. Do rywalizacji matematyczno – sportowej zgłosiły się : Szkoła Podstawowa nr 1 w Sędziszowie, która wystawiła dwie drużyny pod opieką p. Moniki Dudzińskiej i p. Małgorzaty Srogi, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie pod opieką p. Bożeny Jaworskiej, Szkoła Podstawowa w Pawłowicach pod opieką p. Danuty Treli i p. Tomasza Musiała oraz Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach pod opieką p. Wioletty Lagierskiej.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy matematycznej i przyrodniczej wśród uczniów , kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz umiejętności łączenia dobrej zabawy z nauką. Uczniowie zdobywali punkty w konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, „wyścig kangurów”, maxi skakanka, rzut do celu). Drużyna naukowa rozwiązywała zadania z matematyki, geografii, biologii, fizyki i chemii.

W wyniku zaciętej rywalizacji I i II miejsce wywalczyły drużyny kl. 6a i 6b Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, IV miejsce zdobyłą Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie, V miejsce Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, piłkę i dyplom zaś każdy uczeń nagrodę indywidualną.

Puchary ufundowali : Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, Ks. Proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie Edward Giemza, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie – Krzysztof Chmaruk, Banku Spółdzielczy w Sędziszowie oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie Stanisław Mach. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują sponsorom : Bankowi Spółdzielczemu w Sędziszowie, Gminie Sędziszów, Aptece Prywatnej p. Anny Jaworskiej Gajos przy ul. Leśnej, Nauczycielskiemu Stowarzyszeniu Sportu, Rekreacji i Turystyki „Fanactive”, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Nauki, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów, Radzie Rodziców Gimnazjum w ZSO w Sędziszowie, Hurtowni Chemicznej Agnes p. Agnieszki Skowron i Piekarni pana Michała Pałki w Sędziszowie. DZIĘKUJEMY!!!

Imprezę prowadził : Krzysztof Trela – nauczyciel matematyki w Gimnazjum w Sędziszowie.

GALERIA