Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Herkules Mikołajki 2017

Opublikowano 3 grudnia 2017, 08:10

mDSC_0007

Mikołajki 2017 z UKS „HERKULES”

W dniu 3 grudnia 2017 r. od godziny 16:00 do godziny 19:00 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie już po raz trzeci z okazji Mikołajek odbyły się zawody sportowe dla dzieci zrzeszonych
w Uczniowskim Klubie Sportowym „Herkules”. W zawodach wzięło udział prawie 100 dzieci wraz z rodzicami.
Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Sędziszowa – Pan Wacław Szarek i dyrektor OSiR jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Pan Krzysztof Chmaruk . Zabawę z dziećmi prowadzili trenerzy i instruktorzy Panowie Jarosław Kot, Zbigniew Krupa i Marcin Domagała. Trenerom i instruktorom w prowadzeniu zawodów pomagała grupa chłopców z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Kacper, Bartek, Daniel, Mikołaj, Albert, Michał.
Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe, które rywalizowały między sobą. Zwycięzcą był każdy, ponieważ ideą tych zwodów była zabawa
i miłe spędzenie czasu z rodziną. Część dzieci udała się na basen gdzie pod czujnym okiem instruktora Marcina Domagały odbył się: konkurs skoków do wody, zjazd zjeżdżalnią wodną na czas, rzut piłką do celu, gra w zbijaka. Członkowie sekcji piłki nożnej rozgrywali w tym czasie w hali sportowej mecze w swoich grupach wiekowych.
Bardzo fajną zabawą było też pokonywanie toru z przeszkodami w ramach którego dzieci musiały pokonać drabinkę, przełożyć kółko z pachołków z jednej strony na drugą, turlanie się na materacu, przetoczenie piłki pomiędzy tyczkami, przechodzenie po równoważni z kołem do hula hop, rzut piłką do bramki unihokeja, powrót na metę .

W drugiej konkurencji dzieci musiały pokonać tunel, przejść po płotkiem, przejść po równoważni tak aby nie strącić pachołka, marsz na szczudłach, powrót na metę.
Podczas zmagań dzieciom kibicowali rodzice i rodzeństwo.

W trakcie trwania zawodów było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy pokazać, że można fajnie spędzać czas nie tylko przed telewizorem czy komputerem, ale przede wszystkim w towarzystwie innych i podejmując wyzwania sportowe.

Kulminacyjnym punktem w tym dniu było spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, który podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę, i że będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.


Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” prowadzi sekcję piłki nożnej dwie grupy, młodszą i starszą, sekcję pływacką, sekcję piłki ręcznej i sekcję piłki siatkowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub.

Mikołajki „Na sportowo” odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka, a fundatorem paczek był Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mikołajek z „Herkulesem” 2017.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA