Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

XVIII Dni Sędziszowa

Opublikowano 26 czerwca 2017, 04:48

foto1W sobotę 24 czerwca na obiekcie Baza Turystyczno – Kulturalno – Rekreacyjna odbyły się XVIII Dni Sędziszowa, które rozpoczęły się we wczesnych godzinach rannych zawodami wędkarskimi. W zmaganiach indywidualnych i drużynowych udział wzięło 15 wędkarzy.

 

 

Zwycięzcami zawodów drużynowych zostali:
I miejsce koło PZW Kolejarz,
II miejsce koło PZW SEFAKO,
III miejsce koło PZW Miasto.

W zawodach wędkarskich indywidualnie zwyciężyli:
I miejsce Artur Baran z koła PZW Kolejarz,
II miejsce Ryszard Kowalski z koła PZW Miasto,
III miejsce Andrzej Gil z koła PZW Kolejarz.

Nie zabrakło też chętnych do udziału w zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w dwóch kategoriach: dla grupy wiekowej do lat 9 i grupy wiekowej 10-13 lat. Wszyscy zwycięzcy w zawodach wędkarskich zostali nagrodzeni na scenie podczas oficjalnych obchodów Dni Sędziszowa.

Jak co roku w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie odbył się Turniej szachowy, który tym razem zwyciężył Pan Bogusław Żabiński.
W ramach obchodów Dni Sędziszowa został rozegrany w dniach od 19 do 24 czerwca Turniej Tenisa Ziemnego Mężczyzn o Puchar Burmistrza Sędziszowa. Zwycięzcami rozgrywek byli: Mateusz Krawiec na miejscu I, Mariusz Wydrzyński – miejsce II, Jakub Caban, który uplasował się na miejscu III i Hubert Pardała, który zajął miejsce IV. Wszystkim Panom nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary wręczył na scenie Burmistrz Sędziszowa – Pan Wacław Szarek i Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Adam Mysiara.

O godzinie 10.00 odbył się V Sędziszowski Bieg po Zdrowie na trasie 10 i 20 km.
W biegu uczestniczyło 62 osoby. Pierwszy na dystansie 20 km był Rafał Czarnecki, a na 10 – Dawid Kubiec, z kolei wśród kobiet najlepsza na 20 km byłą Czarnecka Lidia, a na 10 Anna Gomadzka.
W zabezpieczenie maratonu byli zaangażowani: Komenda Powiatowa Policji
w Jędrzejowie oraz Policjanci z komisariatu Policji w Sędziszowie, Służba Ochrony Kolei posterunek w Sędziszowie, a także Ochotnicze Straże Pożarne. Dzięki uprzejmości kierownictwa Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego organizatorzy biegu mogli zapewnić uczestnikom profesjonalną pomoc medyczną, dysponując w pełni wyposażoną karetką obsługiwaną przez dwóch ratowników medycznych: Pana Damiana Kosińskiego i Pana Dawida Kondraka.

Kiedy już wszyscy uczestnicy V Sędziszowskiego Biegu po zdrowie dotarli na metę rozpoczęły się dekoracje. Każdy z uczestników otrzymał medal. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i puchary. Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów było losowanie nagród, ufundowanych przez sponsorów: właścicieli Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich. Skromne upominki zostały także wręczone dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu. W tym roku była także nagroda specjalna, również ufundowana przez naszych sponsorów, rozlosowana wśród uczestników biegu mieszkających na terenie Gminy Sędziszów. Po zakończeniu biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny. Organizatorami V Sędziszowskiego Biegu po zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Jak co roku również podczas tegorocznych Dni Sędziszowa odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużyną Stowarzyszenia Osiedla Sady a zawodnikami Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Mecz wygrała drużyna SEFAKO w rzutach karnych.

O godzinie 16.00 na scenie pojawili się Burmistrz Sędziszowa – Pan Wacław Szarek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Adam Mysiara i Przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miejskiej – Nicola Gumul, którzy powitali wszystkich gości i mieszkańców i życzyli udanej zabawy.
Jako pierwsi na scenie pojawili się przedstawiciele Agencji Artystycznej PATIGO, którzy poprowadzili ciekawe zabawy i umilali czas naszym najmłodszym gościom.
Część artystyczną XVIII Dni Sędziszowa rozpoczęli młodzi wykonawcy ze Studia Piosenki, którzy swoje pasje rozwijają w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II
w Sędziszowie, a których instruktorem i opiekunem muzycznym jest Pani Katarzyna Kornaś. I tak kolejno wystąpili: Hania Brożek z utworem „Cud w szafie”, Julia Szarek
z utworem „Time after time”, Marcel Podgórski, który zaśpiewał „Show must go on”. Umiejętności akrobatyczne zaprezentowała dla wszystkich zebranych Klaudia Burek. Na scenie pojawiła się również Amelka Opałka, która zaśpiewała piosenkę „Różowe żabki”. Swoje umiejętności gry na gitarze pokazały również Anna Gajos i Natalia Rosół, które szkolą się podczas zajęć ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka, funkcjonującego przy Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie. Na scenie z pokazem tańca wystąpiły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 1, które przygotowała Pani Małgorzata Kaszuba-Mucha.

Po raz pierwszy podczas Dni Sędziszowa odbyły się pokazy walki wręcz z elementami MMA, jujitsu i aikido, a także szermierki samurajskiej kenjutsu battodo w strojach samurajskich. Po pokazach każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił pod okiem mistrzów.
W II części występów młodzieży zaprezentowali się: Patrycja Wolsdorf, która zaśpiewała „Thousand Miles”, Weronika Skierska z utworem „Aleją Gwiazd”, Mateusz Gregorczyk z utworem „Another Love” i Natalia Ryś, która zaśpiewała „My heart will go on”.
Podczas XVIII Dni Sędziszowa na scenie wystąpił jeszcze ukraiński zespół „Wyszywanka” oraz grupa DISCO POLO SHOW, która wykonała największe utwory muzyki disco polo.
I wreszcie nadszedł czas na tegoroczną gwiazdę wieczoru, którą był zespół PIERSI. Grupa zgromadziła ogromną publiczność i dała świetny, pełen humoru występ.
Na zakończenie XVIII Dni Sędziszowa goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału
w zabawie, do której przygrywał zespół GEST z Zielonek.
Podsumowując, podczas Dni naszego Miasta dużo się działo, było wiele śmiechu
i dobrej zabawy, nie zabrakło również emocji.

XVIII Dni Sędziszowa odbyły się dzięki współpracy Pana Burmistrza, Rady Miejskiej, sponsorów i jednostek organizacyjnych Gminy Sędziszów. Imprezę poprowadzili Sylwia Kulasek i Krzysztof Chmaruk – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Drodzy Państwo już teraz zapraszamy na przyszły rok, abyście towarzyszyli nam podczas XIX Dni Sędziszowa.

Sylwia Kulasek

GALERIA