Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie

Opublikowano 9 lipca 2020, 07:03

WKI_PLAKAT_A3_18.07_SEDZISZOWRuszyła akcja „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”
Zapraszamy na bezpłatne badania ginekologiczne mieszkanki  Sędziszowa i okolic!

W sobotę, 18 lipca br. w Sędziszowie w woj. świętokrzyskim odbędzie akcja „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”. Bezpłatne konsultacje i badania ginekologiczne (USG i cytologia z testem HPV) będą przeprowadzane w specjalnym mobilnym gabinecie, umiejscowionym w Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Dworcowej 20A. Inicjatywa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie”, której celem jest zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych. Każda kobieta, która przyjdzie na wizytę otrzyma, ulotkę z „Kalendarium badań ginekologicznych każdej Polki”, dzięki któremu będzie wiedziała, kiedy i jakie badania powinna wykonać w trosce o swoje zdrowie. Zapraszamy wszystkie mieszkanki Sędziszowa i okolic.

Ponad 3 miliony kobiet w Polsce nie chodzi regularnie do ginekologa. Istotnym czynnikiem zniechęcającym Polki do badań ginekologicznych jest silne poczucie wstydu. Podczas pierwszej wizyty u ginekologa odczuwało go blisko 60% z nas. To wyniki z badania dotyczącego opieki ginekologicznej kobiet, które zostało zlecone na potrzeby II edycji kampanii „W kobiecym interesie” i pokazało dużą potrzebę edukacji. Dlatego celem tegorocznej kampanii jest zachęcenie kobiet do regularnych wizyt u ginekologa i edukacja nt. sposobów pokonywania społecznych i psychologicznych barier w odbywaniu regularnych kontroli zdrowotnych.

Inicjatorem kampanii jest Gedeon Richter Polska, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet.
– W tegorocznej edycji kampanii chcemy zmierzyć się ze wstydem i go oswoić. Bariery są w nas, ale musimy sobie z nimi radzić, bo wstyd nie może ograniczać profilaktyki zdrowotnej. Dlatego hasłem II edycji kampanii jest „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”.  Jako firma wspierająca kobiety i ich zdrowie czujemy też potrzebę realnego zaangażowania się w przywrócenie możliwości badań profilaktycznych i odciążenie placówek medycznych, które z powodu COVID-19 wykonywały świadczenia w bardzo ograniczonym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z zainteresowaniem i mieszkanki Sędziszowa zechcą skorzystać z oferowanych przez nas bezpłatnych badań – mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowa w Gedeon Richter Polska – firmie, która jest inicjatorem i organizatorem kampanii.

Sędziszów będzie pierwszą miejscowością na trasie mobilnego gabinetu ginekologicznego w tym roku. Podczas akcji odwiedzi on 10 miejscowości zlokalizowanych w województwach świętokrzyskim, małopolskim i śląskim, gdzie w weekendy przeprowadzane będą bezpłatne konsultacje lekarzy ginekologów oraz badania cytologiczne i USG.

Gedeon Richter Polska, którego misją jest troska o zdrowie kobiet, dostrzegł potrzebę edukacji kobiet w obszarze konieczności odbywania regularnych wizyt u ginekologa i stworzył w tym roku specjalną ulotkę-poradnik. Jest on dostępny online (www.wkobiecyminteresie.pl) oraz wręczany paniom, które zgłoszą się na bezpłatne badania w regionach, przeprowadzane w ramach kampanii (lista miast poniżej). W poradniku znajdują się przydatne informacje, jak się przygotować do wizyty, o co warto zapytać lekarza oraz jakie badania robić w różnych okresach życia kobiety.

Trasa bezpłatnych konsultacji ginekologicznych i badań dla kobiet w ramach II edycji kampanii „W kobiecym interesie”:
⦁ 18 lipca – Sędziszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Dworcowa 20A
⦁ 19 lipca – Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji – Hala Sportowa, ul. Henryka Sienkiewicza 34
⦁ 25 lipca – Miechów, Centrum Kultury i Sportu – Kryta pływalnia, ul. Marii Konopnickiej 4
⦁ 26 lipca – Starachowice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 14
⦁ 1 sierpnia – Skawina, Basen Camena, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, ul. Żwirki i Wigury 11
⦁ 2 sierpnia – Bochnia, kryta pływalnia przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Bochnia, Proszówki 365
⦁ 8 sierpnia – Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 3
⦁ 9 sierpnia – Dąbrowa Górnicza, Nemo Świat Rozrywki, Aleja Róż 1
⦁ 15 sierpnia – Rybnik, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – pływalnia kryta Akwarium, ul. Jastrzębska 3A
⦁ 16 sierpnia – Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Stadion, ul. Czarnoleśna 14A

Mapa miejsc, które odwiedzi mobilny gabinet ginekologiczny podczas akcji „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”, kalendarium badań oraz poradnik jak przygotować się do wizyty są dostępne pod linkiem: www.wkobiecyminteresie.pl

II edycja kampanii „W kobiecym interesie” została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, a także miast, w których odbywają się akcje: m.in. Burmistrza Miasta Sędziszów, Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna, Prezydenta Miasta Starachowice. Patronatem merytorycznym akcję objęło Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej organizacje pacjenckie: Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości i Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Ginekologiczno-Onkologicznymi Magnolia. Partnerem akcji została również firma Intimex, która wypożyczyła ultrasonograf na bezpłatne badania w regionach.

Dodatkowych informacji udziela:

Olga Walentynowicz, PR Manager, Biuro organizacyjne kampanii „W kobiecym interesie”
tel.: +48 791 398 282,
email: olga@first-aid.com.pl

***
Gedeon Richter Plc., z siedzibą w Budapeszcie, jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2017 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,4 mld euro (1,6 mld dol.), a jej wartość giełdowa wyceniana była na 4,1 mld euro (4,9 mld dol.). Wachlarz produktów firmy Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.
Więcej informacji: www.gedeonrichter.pl