Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Mecze piłki nożnej halowej „Dla Niepodległej”

Opublikowano 13 listopada 2017, 10:47

a1

Mecze piłki nożnej halowej „Dla Niepodległej”

11 listopada 2017 roku o godz. 19.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie odbyły się mecze piłki nożnej halowej „Dla Niepodległej” zorganizowane przez Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka, proboszcza Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sędziszowie ks. Edwarda Giemzę oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Krzysztofa Chmaruka.
W rozgrywkach wzięły udział: reprezentacja Polski Księży, reprezentacja MKS „Unia” Sędziszów oraz drużyna Patriotów.

W reprezentacji Polski Księży wystąpili:

Ks. Marek Łosak (Kapitan), Ks. Dariusz Snochowski, Ks. Grzegorz Pastorczyk, Ks. Marek Mazurek, Ks. Tomasz Winogrodzki, Ks. Krzysztof Sosnowski,
Ks. Mateusz Jędrocha, O. Ezechiel Lasota, Ks. Marcin Olszewski, Ks. Krzysztof Banasik.

Trener: Marek Parzyszek

W reprezentacji MKS „Unia” Sędziszów wystąpili:

Tomasz Pawlikowski (Kapitan), Adrian Bratek, Kamil Płatek, Tomasz Kamiński, Rafał Kasiewicz, Jakub Ryczko, Dominik Wierzbowski, Mikołaj Jawor.

W drużynie Patriotów wystąpili:

Ks. Edward Giemza (Kapitan), Dawid Zasada, Grzegorz Dylewski, Tomasz Pawłowski, Eugeniusz Wątor, Patryk Gnidziński, Damian Dylewski, Grzegorz Opałka, Radosław Gazy.

Po przywitaniu zawodników oraz dużej rzeszy kibiców przez Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Krzysztofa Chmaruka zostały przedstawione drużyny oraz został odśpiewany hymn polski po czym przystąpiono do rozgrywek.

W pierwszym meczu zmierzyły się reprezentacja MKS „Unia” Sędziszów
z reprezentacją Księży. Po zaciętym pojedynku reprezentacja MKS „Unia” Sędziszów uległa reprezentacji Księży 0:5.

W drugim spotkaniu pomiędzy reprezentacją Księzy a drużyną Patriotów, po emocjonującym wyrównanym meczu, ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Księży 4:2, która tym zwycięstwem zapewniła sobie pierwsze miejsce
w rozgrywkach.

W trzecim, ostatnim meczu rozgrywek toczyła się walka o zajęcie drugiego miejsca, pomiędzy drużyną Patriotów i reprezentacją MKS „Unia” Sędziszów. Mecz odbywał się w szybkim tempie i na wysokim poziomie. Kiedy w końcówce meczu wszyscy myśleli, że drugie miejsce zajmie drużyna MKS „Unia” Sędziszów wygrywając 3:2, nastąpił zwrot akcji, drużyna Patriotów w dość krótkim czasie w odstępie minuty strzeliła dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Patriotów 4:3.

Po emocjonujących meczach I miejsce zajęła reprezentacja Polski Księży, II miejsce zajęła drużyna Patriotów, a na miejscu III uplasowała się reprezentacja MKS „Unia” Sędziszów.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek został Tomasz Pawlikowski z MKS „Unia” Sędziszów, który popisał się najładniejszymi paradami bramkarskimi.

Trzech zawodników zdobyło po trzy bramki i do wyłonienia najlepszego zawodnika meczu konieczne było rozegranie serii rzutów karnych na pustą bramkę z środkowej części boiska. Ostatecznie po kilku seriach rzutów karnych najlepszym zawodnikiem został ks. Dariusz Snochowski.

Wszystkie mecze rozegrane zostały na wysokim poziomie i w duchu fair play. Każda z drużyn biorących udział w rozgrywkach dała z siebie wszystko. Efektem tego były wspaniałe bramki i akcje zawodników, niesamowite parady bramkarzy, a nawet kilka niegroźnych kontuzji.

Wszystkie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyli Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek oraz Dyrektor Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Krzysztof Chmaruk.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z organizatorami, podziękowali kibicom i sobie wzajemnie, a następnie zrobili pamiątkowe zdjęcie z turnieju.

Organizatorzy dziękują wszystkim kibicom, zawodnikom za wspaniałe widowisko oraz Panu Tomaszowi Gardiewowi i Panu Dariuszowi Juszczykowi za sędziowanie i pomoc techniczną.

 

GALERIA