Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

IX SĘDZISZOWSKI BIEG PO ZDROWIE 2022

Opublikowano 28 czerwca 2022, 03:43

bieg            Dnia 25.06.2022 r. o godzinie 10.00 rozpoczął się IX Sędziszowski Bieg po Zdrowie na dystansie 10 i 20km.
Warunki pogodowe były dość trudne, dlatego też priorytetem dla organizatorów było odpowiednie zabezpieczenie biegaczy na trasie i mecie. Były trzy punkty z wodą, a na mecie basen z wodą, aby każdy zawodnik mógł się ochłodzić. Trasa przebiegała przez malownicze tereny gminy Sędziszów, miejscami była bardzo wymagająca i stwarzała niektórym biegaczom trudności.
Pierwsza na dystansie 10 km była Wioletta Kierczyńska, druga Joanna Zawłocka , trzecia Klaudia Lasocka.
Wśród mężczyzn na dystansie 10 km pierwszy był Michał Jamioł, drugi Tomasz Gawroński, trzeci Adrian Kozub.
Na dystansie 20 km wśród kobiet najlepsza była Lidia Czarnecka, druga Anna Jamioł, trzecia Marta Gajęcka.
Na dystansie 20 km mężczyzn najlepszy był Michał Bąk, drugi Jarosław Lubiński, trzeci Jakub Caban.
            W zabezpieczenie biegu zaangażowani byli: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie, Służba Ochrony Kolei Posterunek w Sędziszowie, Ochotnicze Straże Pożarne. Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom pomoc medyczną – karetka z Zakładu Opieki Leczniczej w Sędziszowie z obsadą medyczną z Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Sędziszowie cały czas monitorowała co dzieje się na trasie biegu .
            Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Zwycięzcy w kategorii generalnej biegu otrzymali puchary i nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie Pana Kamila Jałochę. Puchary otrzymały również zawodniczki i zawodnicy w kategoriach wiekowych za zajęcie pierwszego miejsca.
            Dodatkową atrakcją, jak co roku było losowanie bardzo atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów: Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa oraz właścicieli PSB Mrówka – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich i Pana Piotra Pajdę firma MEGAMIX z Sędziszowa.
            Rower górski ufundowany przez Prezesa Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Pana Jacka Borucińskiego otrzymał zawodnik z nr 9 – Michał Szumerowski.
            Tradycją stało się, że najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik Sędziszowskiego Biegu po zdrowie otrzymują drobne upominki, fundatorem których w tym roku była Fabryka Kotłów SEFAKO S.A.
Po zakończonym biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny.
            Jak co roku Pan Michał Pałka dostarczył pyszne bułki drożdżowe, które cieszyły się dużym uznaniem wśród zawodniczek i zawodników.

Organizatorami IX Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować IX Sędziszowskiego Biegu po zdrowie w takiej formie i z tak bogatymi nagrodami. Głównymi sponsorami byli:
1. Zarząd Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie z Prezesem Kamilem Jałochą na czele,
2. Prezes Zarządu Fabryki Kotłów S.A. Pan Jacek Boruciński,
3. PSB Mrówka – Magdalena i Bogusław Zbierańscy,
4. PHU MEGAMIX – Piotr Pajda,
5. PHUiT Michał Pałka

            Dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sędziszowie, funkcjonariuszom z Posterunku Służby Ochrony Kolei. Dziękujemy również druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Sędziszowa, Borszowic, Tarnawy, Klimontowa, Gniewięcina, Zielonek, Przełaja i Mstyczowa.
            Szczególne podziękowania składamy Komendantowi Posterunku Ochrony Kolei Szymonowi Królowi, Komendantowi Powiatowemu Policji w Jędrzejowie mł. insp. Tomaszowi Sołtysikowi oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Grzegorzowi Więckowskiemu,
a także Panu Andrzejowi Jupowiczowi, Panu Dariuszowi Wiekierze, Pani Dorocie Dzięcioł – Kierownikowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Sędziszowie, Panu Wiesławowi Jarzyńskiemu – Prezesowi ZUK Sp. z o.o. i pracownikom za pomoc w obsłudze i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom IX Sędziszowskiego Biegu po Zdrowie.
            Nasze podziękowanie kierujemy również do pielęgniarek z MGOZ w Sędziszowie i wszystkich pracowników OSiR obsługujących bieg.

Do zobaczenia za rok

GALERIA