Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

I Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Uczczenia Konstytucji 3-go Maja

Opublikowano 6 maja 2019, 06:49

Turniej_pilki_20190506W dniu 03.05.2019 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie po raz pierwszy odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Uczczenia Konstytucji 3-go Maja zorganizowany przez Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, Dziekana Dekanatu sędziszowskiego ks. Edmunda Noconia oraz Wicedziekana Dekanatu sędziszowskiego ks. Edwarda Giemzę.

Turniej odbył się z podziałem na dwie grupy wiekowe 10-14 lat oraz 15-18 lat.
Do młodszej grupy zgłosiły się dwie drużyny: Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie oraz Ministranci Młodsi z Parafii św. Brata Alberta, natomiast do starszej grupy cztery drużyny: Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła z Sędziszowa, JAR-MAR, Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta oraz drużyna Jastrzębie z Parafii Mstyczów.

Uczestników turnieju przywitał Dyrektor OSiR Krzysztof Chmaruk, Wicedziekan Dekanatu sędziszowskiego ks. Edward Giemza oraz ks. Tomasz Równicki.
Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym, w młodszej grupie wiekowej 10-14 lat z powodu zgłoszenia się tylko dwóch drużyn, rozegrano dwa mecze, których wyniki wyglądały następująco:

Ministranci Młodsi św. Brata Alberta – Ministranci Piotr i Paweł Sędziszów – 2:1

Ministranci Piotr i Paweł Sędziszów – Ministranci Mlodsi św. Brata Alberta – 0:3

Wyniki starszej grupy wiekowej 15-18 lat:

JAR-MAR – Jastrzębie – 2:0

Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta – Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie – 3:1

JAR-MAR – Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta – 3:2

Jastrzębie – Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie – 6:2

JAR-MAR – Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie – 7:1

Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta – Jastrzębie – 3:2

Wszyscy uczestnicy turnieju dali z siebie wszystko, co było efektem zaciętych meczów, ładnie strzelonych bramek oraz parad bramkarskich. Cały turniej został rozegrany w duchu fair play oraz przyniósł wiele radości dla wszystkich uczestników turnieju.

Pierwsze miejsce w młodszej grupie wiekowej 10-14 lat zajęła drużyna Ministrantów Młodszych z Parafii św. Brata Alberta, druga była natomiast drużyna Ministrantów z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie.

W starszej grupie wiekowej 15-18 lat klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce: JAR-MAR
II miejsce: Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta
III miejsce: Jastrzębie
IV miejsce: Ministranci z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a za miejsca I-III zostały wręczone puchary z rąk Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka, Dziekana Dekanatu sędziszowskiego ks. Edmunda Noconia, Wicedziekana Dekanatu sędziszowskiego ks. Edwarda Giemze, Dyrektora OSiR Krzysztofa Chmaruka oraz ks. Tomasza Równickiego.

Został wybrany też najlepszy bramkarz oraz strzelec turnieju, w grupie młodszej najlepszym bramkarzem został Mateusz Zdański z drużyny Ministrantów z Parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie, a najlepszym strzelcem Michał Sokół z drużyny Ministrantów Młodszych z Parafii św. Brata Alberta.
W grupie starszej najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Dębicki z drużyny Ministrantów Starszych Parafii św. Brata Alberta, a najlepszym strzelcem został Karol Gacek z drużyny Ministranci Starsi z Parafii św. Brata Alberta.

Organizatorzy podziękowali zawodnikom, kibicom oraz obsłudze technicznej.

Zapraszamy na następne turnieje organizowane i współorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

GALERIA