Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

XX Dni Sędziszowa

Opublikowano 3 lipca 2019, 06:57

FOTO_XX_DNI

XX Jubileuszowe Dni Sędziszowa już za nami, odbyły się w sobotę 29 czerwca 2019 roku w Bazie Turystyczno – Kulturalno – Rekreacyjnej w Sędziszowie. Obchody Dni Sędziszowa rozpoczęły się jak co roku we wczesnych godzinach porannych zawodami wędkarskimi dla dorosłych i dzieci, w których wzięło udział ponad 50 osób.

.

.


Zwycięzcami zawodów drużynowych zostali:
I miejsce koło PZW Sędziszów Miasto,
II miejsce koło PZW SEFAKO,
III miejsce koło PZW Kolejarz.

W zawodach wędkarskich indywidualnie zwyciężyli:
I miejsce Daniel Bugajski z koła PZW Sędziszów Miasto ,
II miejsce Rafał Kuliński z koła PZW Sędziszów Sefako,
III miejsce Szota Grzegorz z koła PZW Sędziszów Kolejarz.

W Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie miłośnicy szachów rozegrali Turniej Szachowy, w tym roku zwyciężył Pan Bogusław Lipiec.

O godzinie 10.00 rozpoczął się VII Sędziszowski Bieg po Zdrowie na trasie 10 i 20km.

W biegu uczestniczyło 80 osób.(więcej informacji na stronie OSiR http://osirsedziszow.hekko24.pl/?p=28824 ).

Po raz drugi odbył się mecz piłkarski kobiet, na murawę wyszły drużyny jedna

z kapitanem ks. Edwardem Giemzą – proboszczem parafii p.w. św. Piotra i Pawła

w Sędziszowie, kapitanem drugiej drużyny był burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek. Mecz był bardzo widowiskowy obfitował w wiele wspaniałych akcji, po których padały bramki, a poziom gry zawodniczek stał na wysokim poziomie. Mecz wygrała drużyna, której kapitanem był burmistrz Wacław Szarek. Gratulujemy paniom wspaniałej gry, odwagi, dystansu do siebie i gry fair play.

O godzinie 17.00 prowadzący tegoroczne Dni Sędziszowa Jolanta Wiekiera dyrektor SCK i Krzysztof Chmaruk dyrektor OSiR w Sędziszowie zaprosili na scenę burmistrza Sędziszowa – Wacława Szarka, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Adama Mysiarę, którzy oficjalnie otwarli XX Jubileuszowe Dni Sędziszowa, powitali wszystkich gości

i mieszkańców, życząc udanej zabawy. Życzenia złożyli także obecni na oficjalnym otwarciu goście: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Marek Bogusławski, Starosta Jędrzejowski – Paweł Faryna i Przewodniczący Rady Powiatu – Marek Mentel, Prezes Zarządu Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A. – Antoni Pietkiewicz

i z Towarzystwa Finansowego Silesia w Katowicach: Pani Aneta Batko, Pani Beata Łapuszyńska, Pan Mirosław Rudzki. Po oficjalnym otwarciu zostały wręczone puchary, dyplomy i upominki zwycięzcom zawodów wędkarskich, szachowych, podziękowania otrzymali  również  krwiodawcy.

W ramach XX Dni Sędziszowa odbywał się IV Gminny Dzień Krwiodawstwa, można było oddać krew dla potrzebującego chorego mieszkańca Sędziszowa. Po wręczeniu wszystkich nagród i pucharów nadszedł czas przeznaczony dla najmłodszych,

do wspólnej zabawy zaprosił Teatr LOS FUEGOS, który przygotował pokazy cyrkowe

i animacje, była to okazja do przywitania się z „żywą rzeźbą”, spotkanie z mimem

i klaunem oraz nauka żonglowania, chodzenia na szczudłach. Przygotowując program imprezy, organizatorzy starają się, aby każdy znalazł na niej coś interesującego dla siebie. Dla lubiących muzykę disco-dance, wystąpił zespół MEGUSTAR, okazało się, że zespół miał dużą grupę fanów, świetnie znających teksty ich piosenek.

Dni Sędziszowa są okazją do zaprezentowania się uzdolnionej młodzieży Studia Piosenki z SCK przygotowanej przez panią Katarzynę Kornaś. Na scenie wystąpili: Kasia Cieślińska, Alicja Seredyka, Alicja Wójcik, Martyna Walasek, Weronika Skierska, Natalia Ryś i Marcel Podgórski. Bardzo widowiskowy pokaz akrobatyczny wykonała Klaudia Burek ze Szkoły Podstawowej nr. 2. Formacja Tańca SDF zatańczyła kolorową, gorącą latynoamerykańską salsę. Dziewczęta zostały przygotowane przez Panią Joannę Maciejczyk i Katarzynę Skrzyniarz. W kolejnym pokazie przygotowanym przez Teatr LOS FUEGOS artyści zaprezentowali całe spektrum sztuki cyrkowej z elementami pantomimy, iluzją przedmiotu, pokaz na monocyklu, diabolo, żonglerkę sześcianem – CubeAct, akrobatykę w kole CyrWheel. W niektórych pokazach chętnie próbowała swoich sił publiczność. Tuż przed koncertem gwiazdy na płycie stadionu publiczność podziwiała bardzo efektowny pokaz Teatru Ognia. Widowisko było pełne precyzyjnych układów choreograficznych wypełnionych żonglerskimi trikami i dopełnione efektami pirotechnicznymi.p

I wreszcie nadszedł czas na tegoroczną gwiazdę wieczoru, którą był zespół Poparzeni Kawą Trzy. Poparzeni Kawą Trzy, to polski zespół pop-rockowy oraz ska założony w 2005 roku i złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rockpunkska. Zespół wydał dotychczas trzy płyty, ma na koncie wiele koncertów w oraz rekordy frekwencji, i też tak było

w Sędziszowie. Zespół zgromadził ogromną publiczność i dał świetny koncert ,publiczność śpiewała z zespołem ich najbardziej znane kawałki, a w tym m.in.: „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę cię”, „Okrutna zła i podła”. Nie obyło się bez wielokrotnych bisów, muzycy docenili zaskakująco żywą, bardzo dobrze reagującą i głośną publiczność.

Dni Sędziszowa zakończył zespół „Super Duo Plus”, który grał podczas zabawy tanecznej.

XX Jubileuszowe Dni Sędziszowa przeszły już do historii. Dziękujemy wszystkim gościom

i mieszkańcom gminy za to, że mieli w sobie wiele serdeczności i ciepła, stworzyli wspaniały klimat wspólnej zabawy. Chcemy również podziękować wszystkim wspierającym nasze święto: instytucjom, licznej grupie sponsorów, wykonawców, dzieciom i młodzieży i ich rodzicom i opiekunom.

XX Dni Sędziszowa odbyły się dzięki współpracy Burmistrza Sędziszowa, Rady Miejskiej, sponsorów i jednostek organizacyjnych Gminy Sędziszów. Drodzy Państwo już dziś zapraszamy za rok na XXI Dni Sędziszowa. Do zobaczenia.

Zdjęcia: http://scksedziszow.pl/XXDniSedziszowa.htm

J. W.-SCK