Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

XIX Dni Sędziszowa

Opublikowano 25 czerwca 2018, 07:43

mDSC_0031

W sobotę 23 czerwca 2018 roku w obiekcie Bazy Turystyczno – Kulturalno – Rekreacyjnej odbyły się XIX Dni Sędziszowa.Obchody Dni Sędziszowa rozpoczęły się jak co roku już we wczesnych godzinach porannych zawodami wędkarskimi,a w zmaganiach indywidualnych i drużynowych wzięło udział 16 wędkarzy.

Zwycięzcami zawodów drużynowych zostali:
I miejsce koło PZW Sędziszów Miasto I,

II miejsce koło PZW SEFAKO,
III miejsce koło PZW Miasto II.

W zawodach wędkarskich indywidualnie zwyciężyli:
I miejsce Paweł Bajer z koła PZW Sędziszów Miasto I,

II miejsce Dawid Dłużniak z koła PZW Sędziszów Sefako,
III miejsce Zbigniew Bratek z koła PZW Sędziszów Sefako.

Podobnie jak w poprzednich latach w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie odbył się Turniej Szachowy, w tym roku zwyciężył Pan Bogusław Lipiec.

O godzinie 10.00 rozpoczął się VI Sędziszowski Bieg po Zdrowie na trasie 10 i 20km.W biegu uczestniczyły 72 osoby. Pierwsza na dystansie 20 km była Anna Wójcik, a wśród mężczyzn Rafał Czarnecki, wśród kobiet najlepsza na 10 km była Elżbieta Przybysz, a wśród mężczyzn – Sylwester Lepiarz.

W zabezpieczenie biegu zaangażowani byli: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie, Służba Ochrony Kolei Posterunek w Sędziszowie, Ochotnicze Straże Pożarne. Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom profesjonalną pomoc medyczną, dysponując w pełni wyposażoną karetką obsługiwaną przez dwóch ratowników medycznych , która cały czas była w gotowości do wyjazdu pełniąc dyżur na lini mety i startu oraz druga karetka z Zakładu Opieki Leczniczej w Sędziszowie, która cały czas monitorowała to co dzieje się na trasie biegu .

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy VI Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie otrzymali medale . Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody pieniężne i puchary. Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów było losowanie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa oraz właścicieli Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego – Państwa Magdalenę i Bogusława i Zbierańskich i Pana Piotra Pajdę firma MEGAMIX z Sędziszowa. Prezes SEFAKO S.A. Antoni Pietkiewicz wręczył szczęśliwemu zwycięzcy losowania nagrodę – profesjonalny rower do jazdy w terenie miejskim jak i do jazdy w trudnych warunkach drogowych.Wylosowano również trzy nagrody ufundowane przez Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich ,w tym nagrodę rozlosowaną tylko wśród uczestników biegu, mieszkańców z Gminy Sędziszów w postaci myjki samochodowej.Skromne upominki zostały wręczone dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu, których fundatorem był Pan Piotr Pajda. Po zakończonym biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny. Organizatorami VI Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Jak co roku odbył się także mecz piłkarski , tym razem na murawę wyszły drużyny kobiece, jedna z kapitanem księdzem Edwardem Giemzą proboszczem parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Sędziszowie, druga z kapitanem Burmistrzem Sędziszowa Wacławem Szarkiem. Mecz był bardzo widowiskowy obfitował w wiele wspaniałych akcji po których padały bramki, poziom gry zawodniczek stał na wysokim poziomie i mógł by być przykładem na waleczność dla naszej narodowej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, pomimo rzutów karnych nie udało się rozstrzygnąć meczu. Kapitanowie drużyn podjęli decyzję ,że puchar będzie wspólny dla obu drużyn i będzie niejako pucharem przechodnim, który raz będzie u jednej drużyny, raz u drugiej. Należy dodać, że Panie były początkowo bardzo niezdecydowane co do wzięcia udziału w grze ,ale zmieniły zdanie i już po meczu zgłosiły gotowość udziału w meczu za rok.

O godzinie 16.30 prowadzący tegoroczne Dni Sędziszowa Jolanta Wiekiera dyrektor SCK i Krzysztof Chmaruk dyrektor OSiR Sędziszów zaprosili na scenę Burmistrza Sędziszowa – Pana Wacława Szarka, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Adama Mysiarę i Przedstawicielkę Młodzieżowej Rady Miejskiej – Nicolę Gumul, którzy powitali wszystkich gości i mieszkańców i życzyli udanej zabawy.Na czas obchodów tegorocznego święta Burmistrz Sędziszowa i Przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli przedstawicielce Młodzieżowej Rady Miejskiej symbol władzy miejskiej – klucze do bram miasta W otwarciu brali też udział członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, którzy wspólnie z dziećmi wypuścili w niebo kilkadziesiąt gołębi z okazji święta naszego miasta . Po oficjalnym otwarciu zostały wręczone puchary, dyplomy i upominki zwycięzcom zawodów wędkarskich, szachowych, podziękowania otrzymali  również  krwiodawcy. W ramach XIX Dni Sędziszowa odbywał się III Gminny Dzień Krwiodawstwa, w godz.13-18 można było oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi, krew oddało 35 osób. Po wręczeniu wszystkich nagród i pucharów nadszedł już czas przeznaczony dla najmłodszych ,do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci z rodzicami. Program „Zabawa z klaunami”, przeplatany był licznymi grami, tańcem oraz konkursami dla dzieci jak i dorosłych. Przygotowując program imprezy, organizatorzy starają się, aby każdy znalazł na niej coś dla siebie. Dla lubiących muzykę disco-polo, ostatnio znów bardzo popularnej, wystąpił zespół D- Bomb.

Dni Sędziszowa są okazją do zaprezentowania się uzdolnionej młodzież ze Studia Piosenki z SCK przygotowanej przez panią Katarzynę Kornaś ,na scenie wystąpili: Laura Wierzbowicz, Maja Skiba, Alicja Seredyka, Hania Brożek, Zuzia Skiba, Agata Fugat, Weronika Kalicińska, Natalia Ryś i Marcel Podgórski. Zaprezentowali się również uczniowie ZSO w Sędziszowie: Bartosz Kotarski i Sebastian Kowal oraz Daria Opałka. Bardzo widowiskowy pokaz akrobatyczny wykonała Klaudia Burek ze Szkoły Podstawowej nr.2. Utwory z repertuaru zespołów Dżem i Lady Pank w wersji gitarowej zagrali Anna Gajos i jej nauczyciel Robert Wendelski z ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka z SCK.

 Po raz pierwszy z okazji święta miasta zaprosiliśmy strongmanów , publiczność miała okazje zobaczyć (spacer farmera, buszmena, podnoszenie auta na specjalnej platformie ,czy gumowy koszmar czyli przerzucanie opony o wadze 340 kg).Chętni mogli spróbować swoich sił w popularnych konkurencjach, próbowali zarówno mężczyźni jak i kobiety, a także dzieci. Zwycięzcy w konkurencjach siłowych zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez firmę MEGAMIX Piotra Pajdy i firmę TOMI AUTOKOSMETYKA- Anity i Tomasza Woźniaków.

I wreszcie nadszedł czas na tegoroczną gwiazdę wieczoru, którą był zespół HAPPYSAD. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów grający rock alternatywny. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji . Zespół zgromadził ogromną publiczność i dał świetny koncert ,publiczność śpiewała z zespołem ich najbardziej znane kawałki, a w tym m.in.: „Zanim pójdę”, czy „Bez znieczulenia”.
Zespół po koncercie na Facebooku zamieścił następujący wpis” Sędziszów jest wyjątkowy,… ma zaskakująco żywą, bardzo dobrze reagującą i głośną publiczność. Serdecznie dziękujemy za możliwość zagrania u Was. Szacuneczek! „Do zobaczenia .”

Dni Sędziszowa zakończył zespół” Leszek i Marek”, który grał podczs zabawy tanecznej .

XIX Dni Sędziszowa przeszły już do historii. Dziękujemy wszystkim gościom i mieszkańcom gminy za to, że mimo niezbyt sprzyjającej pogody mieli w sobie wiele serdeczności i ciepła. Dzięki Państwu  klimat wspólnej zabawy był gorący. Chcemy również podziękować wszystkim wspierającym nasze święto: instytucjom, licznej grupie sponsorów, wykonawców, dzieciom i młodzieży i ich rodzicom.

XIX Dni Sędziszowa odbyły się dzięki współpracy Pana Burmistrza, Rady Miejskiej, sponsorów i jednostek organizacyjnych Gminy Sędziszów .Drodzy Państwo już dziś zapraszamy na przyszły rok na XX Jubileuszowe Dni Sędziszowa.

J.W. i K.Ch.

Zdjęcia z VI Sędziszowskiego biegu po zdrowie
Zdjęcia z VI Sędziszowskiego biegu po zdrowie
Zdjęcia z meczu kobiet
Galeria na stronie SCK Sędziszów