Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

XI Sędziszowski Bieg Po Zdrowie 2024

Opublikowano 1 lipca 2024, 03:34

XI Sędziszowski Bieg Po Zdrowie 2024

Dnia 29.06.2024 r. o godz. 1000 rozpoczął się XI Sędziszowski Bieg Po Zdrowie na dystansie 10 i 20 km. W biegu uczestniczyło blisko 90 zawodniczek i zawodników, dla których warunki pogodowe były bardzo trudne. Od samego rana świeciło i grzało gorące słońce.

W tym roku trasa dla biegaczy przebiegała w odwrotnym kierunku niż dotychczas, ale mimo to była ona równie wymagająca i stwarzała niektórym zawodnikom trudności.

Pierwsza na dystansie 10 km była Małgorzata Czarnota, druga Wioletta Kierczyńska, trzecia Kinga Majda. Wśród mężczyzn na dystansie 10 km pierwszy do mety dobiegł Tomasz Iwan, drugi Tomasz Głażewski, trzeci Adrian Kozub.

Na dystansie 20 km wśród kobiet najlepsza była Anna Pawlikowska, zaraz za nią przybiegła Lidia Czarnecka, a trzecie miejsce zajęła Justyna Nidecka. Na dystansie 20 km wśród mężczyzn najlepszy był Michał Bąk, drugi Tomasz Biskupski, trzeci Rafał Czarnecki.

W zabezpieczenie biegu zaangażowani byli Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie, Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie, służba Ochrony Kolei – Posterunek w Sędziszowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne.

Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom pomoc medyczną – karetka z Zakładu Opieki Leczniczej w Sędziszowie wraz z obsadą medyczną, która monitorowała cały czas trasę biegu.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Zwycięzcy w kategorii generalnej biegu otrzymali puchary i nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie Pana Kamila Jałochę. Puchary otrzymały również zawodniczki i zawodnicy za zajęcie pierwszego miejsca w kategoriach wiekowych.

Dodatkową atrakcją, jak co roku było losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów: Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa, właścicieli PSB Mrówka – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich oraz Pana Piotra Pajdę – firma MEGAMIX
z Sędziszowa.

Rower górski ufundowany przez Prezesa Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Pana Jacka Borucińskiego otrzymał Kamil Strasz.

Nagrody ufundowane przez PSB Mrówka – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich wylosowali: grill – Bartłomiej Pieniądz, zestaw garnków – Marcin Kaczorowski, suszarkę do warzyw i owoców – Adrian Łosak.

Dodatkowe nagrody otrzymali najstarsi uczestnicy biegu: Pani Maria Ornatowska i Pan Roman Pierzchała oraz najmłodsi uczestnicy biegu: Magdalena Wójcicka oraz Adam Gawroński. Fundatorem upominków był Pan Piotr Pajda – firma MEGAMIX z Sędziszowa.

Pani Agnieszka Kowalik oraz Pan Piotr Patyna z Gabinetu Masażu i Terapii Manualnych przygotowali również małą niespodziankę dla biegaczy – kilka voucherów na masaże, które wręczyli po biegu.

Po wyczerpującym biegu można było zregenerować siły zjadając przepyszny posiłek przygotowany przez Stołówkę „Przysmak” w Sędziszowie oraz posilić się smacznymi bułeczkami, które przygotował dla nas Pan Michał Pałka.

Organizatorem XI Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Na zakończenie całej imprezy biegowej Pan Wacław Szarek wraz z Panem Krzysztofem Chmarukiem w ramach podziękowania za długoletnią współpracę, wsparcie finansowe, promocję sportu i pomoc przy zabezpieczeniu biegu wręczyli dyplomy, które otrzymali:

 • Pan Jacek Boruciński Prezes Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A;
 • Pan Kamil Jałocha Prezesa Zarządu Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie;
 • Pan Ireneusz Baran Wiceprezes Zarządu Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie;
 • nadkom. Paweł Abramowicz Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie oraz Policjanci Komisariatu Policji w Sędziszowie;
 • mł. insp. Piotr Piłatowski Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie oraz Policjanci KPP w Jędrzejowie;
 • Pan Szymon Król Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Sędziszowie;
 • Państwo Magdalena i Bogusław Zbierańscy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe;
 • Pan Andrzej Jupowicz Wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Pan Piotr Kurek Komendant Miejsko-Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Sędziszowie;
 • Pani Dorota Dzięcioł Kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Sędziszowie;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Borszowicach;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewięcinie;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Klimontowie;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Krzcięcicach;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Przełaju;
 • Ochotnicza Straż Pożarna Sędziszów – Rynek;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Swaryszowie;
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnawie;

Nasze podziękowania kierujemy również do Pana Piotra Pajdy oraz Pana Michała Pałki, którym dyplomy dostarczymy w najbliższym czasie, pracowników OSiR obsługujących bieg oraz wszystkich tych, którzy byli zaangażowani w organizację naszego wydarzenia.

GALERIA