Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

X Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

Opublikowano 13 sierpnia 2023, 05:44

X Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

13 sierpnia 2023 roku już po raz dziesiąty odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Na starcie pojawiło się 50 uczestników rajdu w różnym wieku.

O godzinie 15.30 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa o długości 25 kilometrów przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy m. in. ul. Sportowa, ul. Polna, Sosnowiec, Rożnica, Trzciniec, Deszno, Łowinia, Pawłowice, ul. Jędrzejowska, ul. Sportowa, Baza Turystyczno-Kulturalno- Rekreacyjna.

Na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby chwilę odpocząć i uzupełnić płyny w organizmie. Pogoda a także wzniesienia (dużo podjazdów pod górę na trasie rajdu dawały się we znaki wszystkim uczestnikom. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze, a na uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy bardzo dzielnie spisywali się na trasie i tak jak dorośli dojechali na metę rajdu. Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę oraz zimne napoje. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Chmaruk wręczył w imieniu Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale i dyplomy X Wakacyjnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego „ Rowerem bezpiecznie do celu”.

Impreza była przednia, fajna trasa, dużo zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy. Celem rajdu jak zawsze była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia. Podkreślić należy też że w rajdzie wzięła udział duża grupa Sędziszowskich Morsów, którzy zawsze starają się brać udział w różnych imprezach organizowanych przez Gminę Sędziszów i OSiR.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie.

Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Pawłowi Abramowiczowi, st asp. szt. Robertowi Kozioł oraz asp. Pawłowi Pabiańczykowi za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu oraz pracownikom OSiR zaangażowanym przy organizacji tej imprezy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego.

Patronat nad X Wakacyjnym Rodzinnym Rajdem Rowerowym ”Rowerem Bezpiecznie do celu” objął Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!

Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA