Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

I Wakacyjny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

Opublikowano 24 sierpnia 2015, 05:51

Dnia 22 sierpnia 2015 odbył się I Wakacyjny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu” zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Na starcie pojawiło się ok. 50 amatorów rowerowej przygody zarówno dzieci jak i dorosłych. O godzinie 10.00 uczestnicy rajdu wyruszyli z Bazy Turystyczno – Kulturalno – Rekreacyjnej w Sędziszowie malowniczymi drogami naszej gminy.
22 kilometrowa trasa przebiegała m.in. przez Tarnawę , Szałas, Bugaj, Wojciechów przez las, Tarnawa, Wydanka i Czekaj. Dla uczestników organizatorzy przygotowali w leśniczówce Wojciechów ognisko i grill gdzie można było zjeść kiełbaskę oraz napić się herbaty i kawy. Po posiłku, dla najmłodszych rowerzystów przygotowano atrakcje w postaci pokazu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego przez Pana Marcina Domagałę oraz Damiana Kosińskiego, a także pogadankę na temat dopalaczy i zagrożeń w internecie dla najmłodszych przedstawioną przez st. sierż. Pawła Łukasika, który również czuwał nad bezpieczeństwem rajdu. Po tych atrakcjach i odpoczynku na łonie natury , wszyscy wyruszyli w drogę powrotną .
Po dotarciu do mety, każdy z rajdowców otrzymał pamiątkowy dyplom wręczony przez Dyrektora OSiR Sędziszów Krzysztofa Chmaruka. Dziękujemy wszystkim za udział w I Wakacyjnym Rajdzie Rowerowym i zapraszamy za rok !!!

I Wakacyjny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu” odbył się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka.