Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

VII Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

Opublikowano 8 sierpnia 2020, 08:29

mDSC_00028 sierpnia 2020 roku już po raz siódmy odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Na starcie pojawiło się 30 rowerzystów w różnym wieku.
Najmłodszymi uczestnikami rajdu byli Dorotka Paliborek, Dorotka Smolarek i Adaś Smolarek.
O godzinie 15.30 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy m.in. ul. Sportowa, ul. Gródek, Tarnawa, Szałas, Bugaj, Las Wojciechów, Czekaj, Tarnawa Wydanka, Tarnawa, ul. Gródek, ul. Sportowa, Baza Turystyczno-Kulturalno- Rekreacyjna.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sedziszowie poprosił wszystkich uczestników rajdu o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie noszenia w przestrzeni publicznej maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego, organizator zabezpieczył również stanowisko gdzie każdy uczestnik mógł umyć i zdezynfekować ręce.

Na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby chwilę odpocząć i uzupełnić płyny w organizmie. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze, na uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy bardzo dzielnie spisywali się na trasie i tak jak dorośli dojechali na metę rajdu. Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę oraz napoje. Najmłodsi mimo że byli już bardzo zmęczeni to poszaleli jeszcze na gokartach. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali asp.sztab. Przemysław Trzciński oraz asp. Jarosław Jakubski z Komisariatu Policji w Sędziszowie.
Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie Adam Mysiara oraz Dyrektor OSiR-u Krzysztof Chmaruk tym razem wręczyli pamiątkowe medale VII Wakacyjnego Rajdu Rodzinnego oraz upominki z okazji zbliżającego się jubileuszu 10-lecia działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Impreza była przednia, fajna trasa, dużo jedzenia, zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy. Celem rajdu jak zawsze była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia.
Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Zbigniewowi Popczyk za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu oraz pracownikom OSiR za pomoc przy organizacji tej imprezy.

Dziękujemy Panu Michałowi Pałka za ufundowanie słodkich bułek i chlebów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego.
Patronat nad VII Rodzinnym Rajdem Rowerowym „Bezpiecznie do celu” objął Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!

Do zobaczenia za rok.
Krzysztof Chmaruk

GALERIA