Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

VII SĘDZISZOWSKI BIEG PO ZDROWIE 2019

Opublikowano 1 lipca 2019, 08:24

BIEG_FOTOO godzinie 10.00 rozpoczął się VII Sędziszowski Bieg po Zdrowie na dystansie 10 i 20km. W biegu uczestniczyło 80 zawodniczek i zawodników.
Pierwsza na dystansie 10 km była Agnieszka Nawrot, druga Elżbieta Przybył, trzecia Mariola Antas.
Wśród mężczyzn na dystansie 10 km pierwszy był Sylwester Lepiarz, drugi Tomasz Gawroński, trzeci Damian Połeć.
Na dystansie 20 km wśród kobiet najlepsza była Sabina Wojtaszewska, druga Agnieszka Misiowiec, trzecia Anna Jamioł.
Na dystansie 20 km mężczyzn najlepszy był Sergii Rybak, drugi Iwan Musiyako, trzeci Volodymyr Timashov.
W zabezpieczeniu biegu zaangażowani byli: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie, Służba Ochrony Kolei Posterunek w Sędziszowie, Ochotnicze Straże Pożarne. Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom profesjonalną pomoc medyczną, dysponując w pełni wyposażoną karetką obsługiwaną przez dwóch ratowników medycznych , która cały czas zabezpieczała bieg na trasie oraz druga karetka z Zakładu Opieki Leczniczej w Sędziszowie z obsadą medyczną z Miejskiego Ośrodka Zdrowia w Sędziszowie, która również cały czas monitorowała to co dzieje się na trasie biegu .

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy VII Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie otrzymali medale.
Zwycięzcy w kategorii generalnej biegu otrzymali nagrody pieniężne i puchary. Puchary otrzymały również zawodniczki i zawodnicy w kategoriach wiekowych za zajęcie pierwszego miejsca. Dodatkową atrakcją jak co roku było losowanie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. z Sędziszowa oraz właścicieli PSB Mrówka – Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich i Pana Piotra Pajdę firma MEGAMIX z Sędziszowa. Prezes SEFAKO S.A. Antoni Pietkiewicz wręczył szczęśliwemu zwycięzcy losowania nagrodę – profesjonalny rower do jazdy w terenie miejskim jak i do jazdy w trudnych warunkach drogowych, a rower odebrała mieszkanka Gminy Sędziszów Pani Aleksandra Seredyka.

Wylosowano również trzy nagrody ufundowane przez Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich. Skromne upominki zostały wręczone dla najstarszej uczestniczki i najstarszego uczestnika biegu, których fundatorem był Pan Piotr Pajda. Po zakończonym biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny.

Jak co roku Pan Michał Pałka dostarczył pyszne bułeczki drożdżowe z jagodami, które cieszyły się dużym uznaniem wśród zawodniczek i zawodników.
Organizatorami VII Sędziszowskiego Biegu Po Zdrowie był Burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom biegu a byli nimi:
1. Sędziszowska Fabryka Kotłów SEFAKO S.A.
2. PSB Mrówka – Magdalena i Bogusław Zbierańscy
3. PHU MEGAMIX – Piotr Pajda
4. PHUiT Michał Pałka

Dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sędziszowie, funkcjonariuszom z Posterunku Służby Ochrony Kolei.
Dziękujemy również druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Borszowic, Boleścic, Tarnawy, Swaryszowa, Klimontowa i Mstyczowa.

Szczególne podziękowania składamy Komendantowi Miejsko-Gminnemu Ochotniczych Straży Pożarnych w Sędziszowie i zarazem Komendantowi Posterunku Ochrony Kolei Mirosławowi Nowakowskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji w Jędrzejowie mł. insp. Tomaszowi Sołtysik oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Zbigniewowi Popczyk.

Do zobaczenia za rok

Wyniki biegów

na 10 km:
http://www.mtbcross.pl/wp-content/uploads/2019/07/10KM_SEDZISZOW.pdf

na 20 km:
http://www.mtbcross.pl/wp-content/uploads/2019/07/Dwadziescia_SEDZISZOW.pdf

GALERIA

GALERIA