Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

VI Wakacyjny Rajd Rowerowy „ Bezpiecznie do celu” 2019

Opublikowano 18 sierpnia 2019, 04:01

mDSC_004117 sierpnia 2019 roku po raz szósty odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Na starcie pojawiło się 55 rowerzystów w różnym wieku. O godzinie 15.30 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy i gminy Nagłowice, m.in. ul. Sportowa, Kościelna ul. Jędrzejowska, Pawłowice, Boleścice, Wojciechowice, Deszno, Łowinia. Pogoda w tym roku była wręcz idealna do jazdy na rowerze. Na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby chwilę odpocząć i uzupełnić płyny w organizmie. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze, na uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy bardzo dzielnie spisywali się na trasie i tak jak dorośli dojechali na metę rajdu. Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę oraz napoje. Największą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko, była przejażdżka łodzią motorową po zalewie, a także mimo, że najmłodsi byli już bardzo zmęczeni to poszaleli jeszcze na gokartach. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali asp. sztab. Piotr Gacek oraz sierż. sztab. Tomasz Pustół z Komisariatu Policji w Sędziszowie, którzy przed wyjazdem na trasę poinformowali wszystkich, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze aby nie stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników dróg.
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Chmaruk wręczył pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Rajdzie.
Impreza była przednia, fajna trasa, dużo jedzenia, zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy. Celem rajdu była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia.
Dziękujemy asp. sztab. Robertowi Kozioł z Komisariatu Policji w Sędziszowie , Policjantom Piotrowi Gacek i Tomaszowi Pustół za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu oraz pracownikom OSiR za pomoc przy organizacji tej imprezy. Dziękujemy Panu Michałowi Pałka za ufundowanie słodkich bułek i chlebów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego.

Patronat nad VI Rodzinnym Rajdem Rowerowym „Bezpiecznie do celu” objął Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!

Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA