Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

V Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”

Opublikowano 11 sierpnia 2018, 09:50

mDSC_0012W dniu 11 sierpnia 2018 r. już po raz piąty odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Na starcie pojawiło się ponad 60 rowerzystów w różnym wieku. O godzinie 15.40 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy i gminy Słupia Jędrzejowska, m.in. ul. Marianowska, Marianów, Tarnawa, Nowa Wieś, Wydanka, Krzelów, Swaryszów. Pogoda nie rozpieszczała , poranek był deszczowy, lecz przed rozpoczęciem rajdu się rozpogodziło, a końcowy etap rajdu odbywał się już w promieniach słońca. Na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby chwilę odpocząć i uzupełnić płyny w organizmie. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze a najmłodszymi uczestnikami rajdu była Marysia Mach, Jaś Mach i Oluś Blejarski. Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną, przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę oraz napoje. Największą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko była przejażdżka łodzią motorową po zalewie, a także mimo że najmłodsi byli już bardzo zmęczeni to jednak poszaleli jeszcze na gokartach. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali mł. asp. Paweł Pabiańczyk oraz mł. asp. Piotr Gacek z Komisariatu Policji w Sędziszowie, którzy przed wyjazdem na trasę poinformowali wszystkich, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze aby nie stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników dróg.
Burmistrza Sędziszowa Wacław Szarek i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Chmaruk wręczyli dyplomy za uczestnictwo w Rajdzie.
Impreza była przednia, fajna trasa, dużo jedzenia, zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy. Celem rajdu była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia.

Dziękujemy Panu Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Zbigniewowi Popczyk , Policjantom Pawłowi Pabiańczyk, Piotrowi Gacek i Robertowi Kozioł za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu, oraz pracownikom OSiR za pomoc przy organizacji tej imprezy. Dziękujemy Panu Michałowi Pałce za ufundowanie słodkich bułek i chlebów.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!
Do zobaczenia za rok.

GALERIA