Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

UKS „HERKULES

Nazwa i  siedziba Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji       w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A

28-340 Sędziszów

REGON 260462242

NIP 656-232-00-26

poz.44 w ewidencji „uczniowskich klubów sportowych” prowadzonej przez Starostę Jędrzejowskiego,

Rok założenia KLUBU 2011

Członkowie Zarządu

Krzysztof Chmaruk                  – Prezes

Tomasz Gardiew                      – Skarbnik

Andrzej Szymański                  – Członek zarządu

Jolanta Wiekiera                      – Pełnomocnik Klubu

Zasady , formy i zakres działalności statutowej, realizacja celów statutowych 

             Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” jest organizacją pozarządową nie prowadzącą działalności gospodarczej.

Klub działa na podstawie przepisów prawa o stowarzyszeniach, zgodnie z ustawą o sporcie, ustawą  oraz własnym statutem.

       Celem działalności Klubu jest:

– planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe OSiR oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu,

– angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych,

– uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim,

– organizowanie zajęć sportowych dla uczniów  szkół w celu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej,

– organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych,

– organizowanie uczniom  różnorodnych form współzawodnictwa sportowego,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych,

– organizowanie obozów sportowych i wycieczek rekreacyjno – turystycznych.

W Klubie działają aktualnie 4 sekcje:

– sekcja piłki nożnej trzy grupy,

– sekcja piłki ręcznej jedna grupa,

 

 Klub  liczy  84 członków.

Trenerzy i instruktorzy:

  1. Jarosław Kot
  2. Krystian Rokicki
  3. Dariusz Juszczyk

2024-03-26

„Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dariusza Juszczyka, trenera piłkarskiego, działacza, wychowawcę wielu pokoleń piłkarzy Ziemi Sędziszowskiej.
Od wielu lat byłeś związany z Uczniowskim Klubem Sportowym „HEREKULES”, trenując i prowadząc szkolenie młodych adeptów piłki nożnej.
Piłka nożna była Twoją pasją, motywem działania a rady i dyskusje o piłce nożnej nieodzownym sposobem życia,  zawsze służyłeś dobrą radą .
Będzie Nam Ciebie brakować Darku.
Żegna Cię Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „HERKULES” wraz z trenerami, młodymi piłkarzami zrzeszonymi w klubie oraz ich rodzicami.

 

 

2023-12-06

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO Z UCZNIOWSKIM KLUBEM SPORTOWYM „HERKULES” 2023

6 grudnia 2023 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, rozpoczęły się po raz dziewiąty Mikołajki organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES”.

O godzinie 17:00 wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor OSiR jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” w Sędziszowie Krzysztof Chmaruk, następnie pod okiem trenerów Dariusza Juszczyka, Krystiana Rokickiego i Jarosława Kota członkowie trzech sekcji piłki nożnej UKS Herkules rozpoczęli wymagający dużej sprawności blok zabaw. Oczywiście dzieciaki świetnie poradzili sobie podczas poszczególnych konkurencji sportowych.

I przyszedł czas na sekcję piłki ręcznej która pod kierownictwem trenera Jarosława Kota rozegrała mecz piłki ręcznej, prezentując pokaz gry na wysokim poziomie. Wszystkie zmagania członków klubu z trybun oglądali rodzice kibicując swoim pociechom.

Po zakończonej części sportowej ,spośród wszystkich dzieci wybrano sześcioro najmłodszych, które zapaliły światełka na choince. Tym akcentem rozpoczęto okres świąteczny w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

I wreszcie nadszedł moment, na który najbardziej czekały dzieci, wizyta Świętego Mikołaja, który podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.

W trakcie trwania Mikołajek na sportowo z UKS” Herkules” było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy po raz kolejny pokazać, że można fajnie i mile spędzać czas, nie tylko przed telewizorem czy komputerem, podejmując wyzwania sportowe, bawiąc się w gronie koleżanek i kolegów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę i również będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.

Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” prowadzi sekcję piłki nożnej trzy grupy, sekcję piłki ręcznej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub. Udział w tegorocznym spotkaniu wzięło 96 członków klubu.
Mikołajki Na sportowo z :Herkulesem” 2023 odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka, a fundatorem paczek był Uczniowski Klub Sportowy „Herkules”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mikołajek z „Herkulesem”.

2023-06-03

Turniej Srebrnego Miasta Olkusz 2023

W dniu 3 czerwca 2023 roku, piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „HERKULES” rocznik 2013 pod wodzą trenera Krystiana Rokickiego brali udział w Turnieju Srebrnego Miasta Olkusz który odbywał się w ramach Dni Olkusza.

Udział w turnieju brały następujące drużyny:
– Wisła Kraków
– Słowik Olkusz
– Orzeł Piaski Wielkie
– UKS „HERKULES” Sędziszów
– SMS Ruda Śląska
– Akademia Sportowa Słomniki

Nasi piłkarze bardzo dzielnie sobie poczynali biorąc udział po raz pierwszy w turnieju z tak znanymi zespołami, dzielnie walcząc o każdą piłkę, strzelając również gole przeciwnikom.
W meczu z drużyną Wisły Kraków zanosiło się na sensację ponieważ chłopcy przez dużą część meczu wygrywali z Wisłą Kraków, ale chwila nie uwagi i brak koncentracji naszych piłkarzy doprowadziła do tego że ostatecznie przegraliśmy ten mecz.

Z racji że turniej rozgrywany był w ramach obchodów Dni Miasta Olkusz nie był prowadzony ranking podczas turnieju a wszyscy piłkarze z poszczególnych drużyn otrzymali pamiątkowe medale z rąk włodarzy miasta.

Młodzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „HERKULES” mają duży potencjał który zaowocuje w przyszłości.
Nasi piłkarze rocznik 2014, 2015 będą również brać udział w turnieju Srebrnego Miasta Olkusz w dniu 11 czerwca 2023 roku.
Życzymy im samych wygranych meczów.

GALERIA

Turniej Srebrnego Miasta

Świetne wieści z Olkusza !Dwa następne roczniki rywalizowały dziś w Turnieju Srebrnego Miasta. Rocznik 2015 zajął 5 miejsce w stawce 9 drużyn. Spory sukces odnieśli zawodnicy z rocznika 2014,którzy zajęli 3 miejsce w swojej kategorii . Dodatkowo jednym najlepszym zawodników turnieju wybrano naszego najlepszego strzelca Karola Skórę. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom. Oby tak dalej!