Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

UKS „Herkules”

Młodzi piłkarze w akcji

Zawodnicy UKS Herkules pierwszy raz zaprezentowali się w meczu kontrolnym z rówieśnikami z KS Pogoń Miechów. Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco. Po dwóch bramkach Mikołaja Różyckiego nasz zespół prowadził 0-2 ale z upływem czasu mecz stał się bardziej wyrównany. Bramki dla naszego zespołu zdobyli również Antoni Mendrala, Michał Wachowicz, Miłosz Nowak, Jakub Kaliński. W naszych zmaganiach liczyła się bardziej dobra zabawa oraz gra fair play niż wynik końcowy. Składamy podziękowania dla rodziców naszych zawodników za organizację transportu i gorący doping w trakcie meczu.

 

zjawkkaMiechów 2022

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO Z UKS HERKULES 2019

O godzinie 17:00 w dniu 7 grudnia 2019 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, rozpoczęły się po raz piąty Mikołajki organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES”. Udział w tegorocznym spotkaniu wzięło 100 członków klubu.
Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor OSiR jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” w Sędziszowie Krzysztof Chmaruk . Zabawę z dziećmi prowadzili trenerzy i instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego, Jarosław Kot, Tomasz Gardiew, Kamil Poczęty oraz Ania Leśniewska i Ada Warkoczyńska. Trenerom i instruktorom w prowadzeniu zawodów pomagała grupa chłopców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie: Kacper Ciosek, Norbert Synal, Kacper Żebrowski, Wiktor Twardowski, Karol Koziołek, Adam Kwiecień.
Dzieci zostały podzielone na grupy, pierwsza grupa udała się na basen gdzie pod czujnym okiem trenerów odbył się: konkurs skoków do wody, zjazd zjeżdżalnią wodną na czas, rzut piłką do celu, gra w zbijaka. Druga grupa udała się na halę sportową gdzie czekały na nie przygotowane dwa tory przeszkód, pierwszy skocznościowo-szybkościowy w ramach którego dzieci musiały wykonać przeskoki przez płotki, bieg slalomem między tyczkami, przeskoki podparte przez ławkę gimnastyczną, slalom z piłką między tyczkami, powrót na metę.
W drugiej konkurencji dzieci musiały pokonać tor zwinnościowy, przejście przez tunel, rzut piłką do celu, przejście po równoważni, powrót na metę.
Następnie zostały rozegrane dwa mecze, mecz mini piłki ręcznej oraz mecz mini piłki nożnej halowej.
Zanim nastąpiło spotkanie z Mikołajem dzieci zapaliły światełka na choince, i z tą chwilą rozpoczął się okres świąteczny w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
W trakcie trwania Mikołajek na sportowo z UKS Herkules było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy po raz kolejny pokazać, że można fajnie i mile spędzać czas, nie tylko przed telewizorem czy komputerem, podejmując wyzwania sportowe, bawiąc się w gronie koleżanek i kolegów oraz rodziny.
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, który podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę, i że będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.
Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” prowadzi sekcję piłki nożnej dwie grupy, młodszą i starszą, sekcję pływacką, sekcję piłki ręcznej i sekcję piłki siatkowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub.
Mikołajki 2019 „Na sportowo” odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka który zaszczycił nas swoją obecnością, a fundatorem paczek był Uczniowski Klub Sportowy „Herkules”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mikołajek z „Herkulesem” 2019.


Krzysztof Chmaruk

 GALERIA

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Przyrów 2019 r.

23 listopada 2019 roku młodzi adepci piłki nożnej UKS „Herkules” uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Przyrów 2019”. W rozgrywkach brały udział drużyny z czterech województw ( śląskiego, łódzkiego , opolskiego i świętokrzyskiego). Naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć w dwóch kategoriach wiekowych rocznik 2008 oraz 2006 z takimi zespołami jak Raków Częstochowa, Motor Praszka, RAP Radomsko, WARTA Mstów, Pilica Koniecpol, Piast Przyrów, Olimpia Huta Stara. W całym turnieju rozegranych zostało 28 meczy w dwóch kategoriach. Nasi młodzi piłkarze mogli sprawdzić swoje umiejętności z rówieśnikami. Rozgrywane spotkania stały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań. Chłopcy z rocznika 2008 ponieśli tylko jedną porażkę i to ze zwycięzcą całego turnieju ale nie dało to jednak miejsca na podium. W rozgrywkach rocznika 2006 w naszym zespole większość zawodników była o rok młodsza co zaważyło na uzyskaniu wyników pozwalających na wyjście z grupy eliminacyjnej. Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

 

Turniej Piłki Nożnej Halowej „Sędziszowska Piłka Młodych 2018”

W dniu 7 kwietnia 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbył się po raz pierwszy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES” i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, pod Patronatem Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka Turniej Piłki Nożnej Halowej „Sędziszowska Piłka Młodych 2018”.

Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie istnieje od 2011 roku zrzeszając 110 zawodniczek i zawodników w czterech sekcjach:
1. sekcja piłki nożnej – 2 grupy,
2. sekcja pływacka,
3. sekcja piłki ręcznej,
4. sekcja piłki siatkowej

Turniej rozgrywany był w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Swój udział zgłosiło 6 drużyn:
1. Fotball Academy Jędrzejów,
2. UKS „HERKULES”I
3. Dąb Nagłowice,
4. UKS „HERKULES” II,
5. Pogoń Miechów ,
6. Nida Sobków .

Turniej został zorganizowany z myślą o najmłodszych piłkarzach zrzeszonych w klubach sportowych z rocznika 2008-2009. Uczestników Turnieju przywitał Prezes UKS „HERKULES” – dyr. OSIR – Pan Krzysztof Chmaruk, życząc dobrej zabawy i gry w duchu fair play. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze trwały 2 x 10 minut.

Grupa I                                                   Grupa II
1. Dąb Nagłowice                                  1. Pogoń Miechów
2. Nida Sobków                                     2. FA Jędrzejów
3. UKS HERKULES I                             3. UKS HERKULES II

Po ciekawych zmaganiach, grze na naprawdę wysokim poziomie, nastąpił moment wręczenia pucharów i dyplomów dla wszystkich drużyn, których fundatorem był Prezes UKS „HERKULES” – Pan Krzysztof Chmaruk. Wszystkie drużyny otrzymały również słodycze które ufundował i wręczył Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek.

Wyniki meczów:
1. Dąb Nagłowice – 3:1 – Nida Sobków
2. Pogoń Miechów – 5:2 – FA Jędrzejów
3. Dąb Nagłowice – 6:2 – Herkules I
4. Pogoń Miechów – 3:0 – Herkules II
5. Nida Sobków – 3:0 – Herkules I
6. FA Jędrzejów – 3:2 – Herkules II

Ostateczne wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
I miejsce – Pogoń Miechów
II miejsce – Dąb Nagłowice
III miejsce – FA Jędrzejów
IV miejsce – Nida Sobków
V miejsce – Herkules I
VI miejsce – Herkules II

Podczas turnieju został wybrany również najlepszy strzelec turnieju, którym został Alan Osman – Dąb Nagłowice

Najlepszym Bramkarzem turnieju został Jakub Kusarek – Pogoń Miechów , którzy otrzymali Statuetki Prezesa UKS HERKULES – Krzysztofa Chmaruka.

Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom turnieju napoje oraz poczęstunek w postaci słodkich bułek które przekazał zawsze niezawodny Michał Pałka – Piekarnia w Sędziszowie.Turniej sędziowali trenerzy poszczególnych klubów sportowych: Zbigniew Krupa, Karol Smorąg, Bogusław Seweryn, Paweł Podyma, Hubert Pańtak , obsługa techniczna Damian Kłek.

Organizatorzy turnieju złożyli serdeczne podziękowania dla zawodników, sędziów oraz dla obsługi technicznej. Serdeczne podziękowania należą się licznie zgromadzonym kibicom za ich doping i wspieranie swoich drużyn. Liczymy że ten turniej na stałe wpisze się w kalendarz turniejów organizowanych przez UKS „HERKULES” i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie dając możliwość rozwoju młodym adeptom piłki nożnej .

Krzysztof Chmaruk

GALERIA


Uczniowski  Klub Sportowy „Herkules” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie  realizuje
od  15  czerwca  2016 r. do 15 grudnia 2016 r. zajęcia  sportowo-rekreacyjne
w ramach Programu „KLUB”, finansowane ze środków  Funduszu  Rozwoju Kultury Fizycznej
na podstawie umowy 
z dnia 03.08.2016 r. nr 2016/0524/3787/Sub.D/DS-KLUB/16/PJ

Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES” prowadzi zapisy dzieci szkół podstawowych z terenu gminy Sędziszów do sekcji:

  • tenisa stołowego
  • tenisa ziemnego
  • piłki ręcznej
  • piłki siatkowej
  • piłki nożnej
  • sekcji pływackiej

Zapisy można dokonywać w kasie OSiR wypełniając deklarację członkowską. Warunkiem powstania nowych sekcji wymienionych w pkt. 1 do 4 jest odpowiednia ilość członków – minimum 10 osób. O terminie zajęć każdy członek Klubu zostanie powiadomiony telefonicznie.

Na deklaracji należy podać numer telefonu rodzica / opiekuna.

Pliki do pobrania

Deklaracja_przystąpienia_do_Uczniowskiego_Klubu_Sportowego_HERKULES
Regulamin_Uczniowskiego_Klubu_Sportowego_HERKULES
Statut_Uczniowskiego_Klubu_Sportowego_HERKULES

 

Mikołajki 2016

W dniu 04.12.2016 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie już po raz drugi z okazji Mikołajek odbyły się zawody sportowe dla dzieci zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym „Herkules”. W zawodach wzięło udział prawie 100 dzieci wraz z rodzicami. Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Sędziszowa – Pan Wacław Szarek. Zabawę poprowadzili Pan Krzysztof Chmaruk – prezes UKS „Herkules” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie i instruktorzy – Pan Jarosław Kot, Zbigniew Krupa i Marcin Domagała. Instruktorom w prowadzeniu zawodów pomagała grupa chłopców z Gimnazjum w Sędziszowie. Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe, które rywalizowały między sobą. Zwycięzcą był każdy, ponieważ ideą tych zwodów była zabawa i miłe spędzenie czasu z rodziną. Dzieci pokonywały między innymi tory przeszkód
i slalomy. Podczas zmagań dzieciom kibicowali rodzice i rodzeństwo. W trakcie trwania zawodów było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy pokazać, że można fajnie spędzać czas nie tylko przed telewizorem czy komputerem, ale przede wszystkim w towarzystwie innych i podejmując wyzwania sportowe.
Po zakończeniu zawodów sportowych wszystkie dzieci udały się do holu głównego OSiR, gdzie najmłodszy uczestnik w asyście Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka oraz dyrektora OSiR i jednocześnie prezesa UKS „Herkules” zaświecił choinkę, czym rozpoczął okres świąteczny w OSiR.
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, który w asyście śnieżynek Sylwii i Ani podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.

Na zakończenie dzieci zrzeszone w sekcjach piłki ręcznej, piłki nożnej rozegrały pokazowe mecze, pokazując swoje umiejętności nabyte podczas zajęć.
Ostatnim punktem zabawy była jazda gokartami między przeszkodami.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę, i że będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.
Mikołajki „Na sportowo” odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa i we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Sędziszowa.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów.

 

 

Przyjęcia do Sekcji Piłki Nożnej

Proponujemy:
– Aktywne spędzenie czasu,
– Ciekawy program szkoleniowy,
– Treningi na stadionie piłkarskim, na Hali OSiR w Sędziszowie,
– Profesjonalne prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę trenerską,
– Udział w Turniejach Piłki Nożnej.

Prowadzący: Zbigniew Krupa

Przyjęcia do Sekcji Piłki Ręcznej i Siatkowej

Proponujemy:
– Aktywne spędzenie czasu,
– Ciekawy program szkoleniowy,
– Treningi na boisku i hali OSiR w Sędziszowie,
– Profesjonalne prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę trenerską,
– Udział w Turniejach Piłki Ręcznej i Siatkowej.

Prowadzący: Jarosław Kot

Przyjęcia do Sekcji Tenisa Stołowego

Proponujemy:
– Aktywne spędzenie czasu,
– Ciekawy program szkoleniowy
– Profesjonalne prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę trenerską,

Prowadzący: Jakub Caban

Przyjęcia do Sekcji Tenisa Ziemnego

Proponujemy:
– Aktywne spędzenie czasu,
– Ciekawy program szkoleniowy
– Profesjonalne prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę trenerską,

Prowadzący: Jakub Caban

Skład sekcji pływackiej

 Instruktorzy:

1. Marcin Domagała
2. Jakub Caban

Zajęcia sekcji:
środa – 14:30 – 15:30
piątek – 14:30 – 15:30

 

GALERIE