Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Trening piłki ręcznej

Opublikowano 11 marca 2024, 04:46

Trening piłki ręcznej

Dzisiaj na zaproszenie Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka oraz dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Krzysztofa Chmaruka przybyli znamienici goście, Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Leszek Papaj, Katarzyna Grabarczyk i Michał Jurecki.

Celem wizyty było przeprowadzenie pokazowego treningu piłki ręcznej oraz omówienie problemów w świętokrzyskiej piłce ręcznej.

Trening poprowadzili:

Michał Jurecki to były reprezentant Polski w piłce ręcznej, trzykrotny medalista mistrzostw świata i zwycięzca Ligi Mistrzów z Vive Tauron Kielce a obecnie dyrektor sportowy Klubu Sportowego Iskra Kielce.

Katarzyna Grabarczyk to zawodniczka Suzuki Korony Handball Kielce a także wraz z mężem prowadzą szkółkę w Bilczy dla najmłodszych sympatyków piłki ręcznej.

W treningu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Sędziszów, którzy na co dzień uczą się gry w piłkę ręczną podczas zajęć wychowania fizycznego ale także w ramach sekcji piłki ręcznej Uczniowskiego Klubu Sportowego „HERKULES”.

W ramach treningu Michał i Katarzyna przeprowadzili:

  1. Rozgrzewka (różne rodzaje)
  2. Podania w parze
  3. Gra do 10 podań
  4. Rzuty na bramkę
  5. Tor przeszkód (slalom, przeskoki przez płotki)
  6. Wyprowadzenie kontry (atak szybki)

Na koniec treningu Michał i Katarzyna wręczyli każdemu biorącemu w treningu uczniowi gadżety w postaci torby na sprzęt, słodycze i bidon, były wspólne zdjęcia, autografy. Trening był obserwowany przez bardzo licznie zgromadzonych uczniów szkół z gminy Sędziszów.

Po zakończonym treningu odbyło się spotkanie dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego z Prezesem ŚZPR Leszkiem Papajem z Katarzyną Grabarczyk i Michałem Jureckim, na którym został omówiony plan rozwoju piłki ręcznej w woj. Świętokrzyskim a także na terenie naszej gminy. Zostały przekazane materiały które będą stanowić pomoc dla nauczycieli w prowadzeniu treningów.

Dziękujemy bardzo Panu Prezesowi ŚZPR Leszkowi Papajowi, Katarzynie Grabarczyk i Michałowi Jureckiemu za przyjazd i za przeprowadzenie treningu, obiecali że jak tylko poprosimy ich, to będą nas odwiedzać wraz z innymi sławami piłki ręcznej oraz będą przekazywać swoją wiedzę najmłodszym jak również nauczycielom wychowania fizycznego.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA