Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Pierwszy zimowy OS CAMP z Otylią Jędrzejczak w Sędziszowie

Opublikowano 17 stycznia 2020, 07:05
W Ośrodku Sportfotou i Rekreacji w Sędziszowie 35 osobowa grupa młodych sportowców trenowała pod czujnym okiem Otylii Jędrzejczak i jej sztabu.

Obozy sportowe OTYLIA SWIM CAMP to cykl obozów sportowych organizowanych od roku 2013. Celem obozów jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, doskonalenie techniki, wspólna praca nad formą pływacką poprzez szkolenie u wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz integracja dzieci trenujących pływanie w różnych klubach z Polski i reszty świata. Obóz w Sędziszowie jest pierwszym w naszej historii obozem organizowanym w ferie zimowe. Pracujemy tu nad przygotowaniem technicznym i motorycznym młodzieży do nadchodzącego sezonu pływackiego. Mamy w swoich szeregach 32 zawodników z całej Polski, którzy aktualnie mają ferie.

W tym obiekcie mamy doskonałą bazę do treningu – pływalnię, która jest odpowiednia do naszych potrzeb treningowych plus dodatkowo ma część rekreacyjną, którą uwielbiają nasi zawodnicy, dużą halę sportową, obiekt noclegowy zlokalizowany w tym samym obiekcie co obiekty sportowe, co bardzo ułatwia nam sprawę, gdyż zawodnicy nie muszą wychodzić „na zewnątrz” po zakończonym treningu, co zdecydowanie mniej naraża ich na różnego rodzaju choroby oraz infekcje oraz kuchnie, która przygotowuje nam pyszne, domowe posiłki wg naszych wytycznych. To wszystko czego tak naprawdę potrzebujemy i na pewno wrócimy tutaj jeszcze nie raz – wiemy już, że wrócimy tutaj w najbliższe wakacje. Dziękujemy za wszystko.tłumaczy założycielka Fundacji Otylia Swim Camp” – Otylia Jędrzejczak.

Najważniejszym hasłem fundacji poza aspektami sportowymi jest motto „ Zostań Mistrzem Życia” propagujące idee nie tylko mistrza w aspekcie sportowym. Ważniejszą kwestią jest bowiem zostanie mistrzem życia codziennego „Od najmłodszych lat chcemy zaszczepiać u sportowców ideę dwutorowej kariery – ucz się i trenuj – czyli łączenia sportu z nauką. Chcemy, by każdy młody adept sportu, a później zawodnik, wiedział, że po karierze sportowej przychodzi normalne życie. Zależy nam, by każdy potrafił się z nim zmierzyć. Z życiem, w którym trzeba być dobrym, zorganizowanym i zaradnym człowiekiem, czyli mistrzem życia”- dodaje Otylia.

Podopieczni fundacji Otylii Jędrzejczak będą trenować na naszym obiekcie do niedzieli 19 stycznia. Są już wstępne przymiarki do organizacji letniego obozu pływackiego na naszym obiekcie z czego ogromnie się cieszymy. W młodzież trzeba inwestować – jak powiedziała Otylia ,to bardzo wzmacnia i buduję, że nasza praca i inwestycje w naszej gminie są zauważane i chwalone przez tak wybitnych sportowców jakim jest Otylia Jędrzejczak. – tłumaczy burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek.

Grupa Zimowego OS Camp Fundacji Otylii Jedrzejczak trenuje dwa razy dziennie , ale ich zajęcia nie kolidują z normalnym funkcjonowaniem obiektu. Informacje o zarezerwowanych torach są ogólnodostępne. Serdecznie zapraszam i zachęcam do korzystania z naszej oferty – dodaję Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Chmaruk.

KG