Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO Z UKS HERKULES 2019

Opublikowano 7 grudnia 2019, 10:25

obraz_20191207O godzinie 17:00 w dniu 7 grudnia 2019 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, rozpoczęły się po raz piąty Mikołajki organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „HERKULES”. Udział w tegorocznym spotkaniu wzięło 100 członków klubu.
Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor OSiR jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” w Sędziszowie Krzysztof Chmaruk . Zabawę z dziećmi prowadzili trenerzy i instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego, Jarosław Kot, Tomasz Gardiew, Kamil Poczęty oraz Ania Leśniewska i Ada Warkoczyńska. Trenerom i instruktorom w prowadzeniu zawodów pomagała grupa chłopców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie: Kacper Ciosek, Norbert Synal, Kacper Żebrowski, Wiktor Twardowski, Karol Koziołek, Adam Kwiecień.
Dzieci zostały podzielone na grupy, pierwsza grupa udała się na basen gdzie pod czujnym okiem trenerów odbył się: konkurs skoków do wody, zjazd zjeżdżalnią wodną na czas, rzut piłką do celu, gra w zbijaka. Druga grupa udała się na halę sportową gdzie czekały na nie przygotowane dwa tory przeszkód, pierwszy skocznościowo-szybkościowy w ramach którego dzieci musiały wykonać przeskoki przez płotki, bieg slalomem między tyczkami, przeskoki podparte przez ławkę gimnastyczną, slalom z piłką między tyczkami, powrót na metę.

W drugiej konkurencji dzieci musiały pokonać tor zwinnościowy, przejście przez tunel, rzut piłką do celu, przejście po równoważni, powrót na metę.
Następnie zostały rozegrane dwa mecze, mecz mini piłki ręcznej oraz mecz mini piłki nożnej halowej.

Zanim nastąpiło spotkanie z Mikołajem dzieci zapaliły światełka na choince, i z tą chwilą rozpoczął się okres świąteczny w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
W trakcie trwania Mikołajek na sportowo z UKS Herkules było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy po raz kolejny pokazać, że można fajnie i mile spędzać czas, nie tylko przed telewizorem czy komputerem, podejmując wyzwania sportowe, bawiąc się w gronie koleżanek i kolegów oraz rodziny.
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, który podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę, i że będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.

Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” prowadzi sekcję piłki nożnej dwie grupy, młodszą i starszą, sekcję pływacką, sekcję piłki ręcznej i sekcję piłki siatkowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub.
Mikołajki 2019 „Na sportowo” odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka który zaszczycił nas swoją obecnością, a fundatorem paczek był Uczniowski Klub Sportowy „Herkules”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mikołajek z „Herkulesem” 2019.

Krzysztof Chmaruk

 

GALERIA