Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

Mikołajki 2018 z UKS „HERKULES”

Opublikowano 5 grudnia 2018, 08:21

foto335 grudnia 2018 roku od godziny 16:00 do godziny 19:30 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie już po raz czwarty z okazji Mikołajek odbyły się zawody i zabawy sportowe dla dzieci zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym „Herkules” w których udział wzięło 100 dzieci.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor OSiR jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” w Sędziszowie Krzysztof Chmaruk . Zabawę z dziećmi prowadzili trenerzy i instruktorzy Pani Anna Leśniewska oraz Panowie Jarosław Kot, Tomasz Gardiew i Marcin Domagała. Trenerom i instruktorom w prowadzeniu zawodów pomagała grupa chłopców z klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Kacper Ciosek, Norbert Synal, Kacper Żebrowski, Wiktor Twardowski, Jakub Sroga.

Pierwsza część zabawy Mikołajki 2018 na sportowo odbyła się na basenie gdzie pod czujnym okiem trenerów odbył się: konkurs skoków do wody, zjazd zjeżdżalnią wodną na czas, rzut piłką do celu, gra w zbijaka. Dzieci które nie brały udziału w zabawach na basenie miały w tym czasie zajęcia na hali sportowej.

Po zakończeniu zabaw na basenie dzieci udały się na halę sportową gdzie czekały na nie przygotowane dwa tory przeszkód, pierwszy skocznościowo-szybkościowy w ramach którego dzieci musiały wykonać przeskoki przez płotki, bieg slalomem między tyczkami, przeskoki podparte przez ławkę gimnastyczną, slalom między tyczkami na czworaka, powrót na metę .
W drugiej konkurencji dzieci musiały pokonać tor zwinnościowy, przejście przez tunel, przełożenie koła ringo z pachołka na pachołek, rzut piłką do celu, przejście po równoważni, turlanie po materacu, przełożenie przez siebie szarfy, powrót na metę.
Następnie zostały rozegrane dwa mecze, mecz mini piłki ręcznej oraz mecz mini piłki nożnej halowej.

W trakcie trwania Mikołajek na sportowo z UKS Herkules było wiele śmiechu i dobrej zabawy. Chcieliśmy po raz kolejny pokazać, że można fajnie i mile spędzać czas, nie tylko przed telewizorem czy komputerem, podejmując wyzwania sportowe, bawiąc się w gronie koleżanek i kolegów oraz rodziny.
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, który podarował każdemu dziecku paczkę ze słodkościami.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować taką imprezę, i że będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem.

Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” prowadzi sekcję piłki nożnej dwie grupy, młodszą i starszą, sekcję pływacką, sekcję piłki ręcznej i sekcję piłki siatkowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub.
Mikołajki 2018 „Na sportowo” odbyły się pod patronatem Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka który zaszczycił nas swoją obecnością, a fundatorem paczek był Uczniowski Klub Sportowy „Herkules”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mikołajek z „Herkulesem” 2018.

 

Krzysztof Chmaruk

GALERIA