Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

KLUB MORSÓW „SĘDZISZOWIANIN”

            W dniu 08 lutego 2013 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbyło się zebranie założycielskie Klubu Morsów „Sędziszowianin”.  Klub działa przy Ośrodku Sportu
i Rekreacji w Sędziszowie, a jego opiekunem jest Krzysztof Chmaruk.

Obecny skład Zarządu:

Prezes – Marek Syposz,

Wiceprezes – Agnieszka Janiec,

Skarbnik – Elżbieta Konieczna

Członek – Wacław Szarek,

Członek – Mirosław Kostecki,

Członek – Grzegorz Różycki,

Członek – Krzysztof Chmaruk

Składka członkowska wynosi 10 zł na sezon. Spotkania Morsów odbywają się
w niedzielę o godz. 12.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

 

2024-01-01

Jak co roku miłośnicy zimnych kąpieli z SEDZISZOWSKIEGO KLUBU MORSA przywitały Nowy Rok morsujac w wodach zalewu na Bazie TKR. Morsowanie to nie tylko okazja do spotkania się w gronie znajomych, ale także sposób na wzmocnienie organizmu. Był także noworoczny toast. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą niedzielę o godz 12.00. Do zobaczenia.

GALERIA

 

2023-12-11

W niedzielę 10 grudnia 2023r. o godzinie 12:00 na Kąpielisku Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie odbyło się spotkanie Morsów Sędziszów, miłośników zimnej kąpieli. Po krótkiej rozgrzewce, liczną grupą zanurzyliśmy się w lodowatej wodzie. Dla kilku śmiałków był to pierwszy raz.
Po kąpieli na uczestników zabawy czekał poczęstunek, gorąca herbata, grillowana kiełbaska, kaszanka a także pyszna zupa rybna, przygotowana przez Sędziszowskich wędkarzy Pana Marka i Jarka. Pasjonaci wędkowania, obserwujący z drugiego brzegu kąpieliska poczynania morsów, postanowili spróbować na własnej skórze zimnych kąpieli i dołączyli do grupy.
W spotkaniu miło było nam gościć Pan Wacława Szarka Burmistrza Sędziszowa, który dobrym słowem motywował morsów do dalszego działania w promowaniu miasta.
Nie bez powodu mówi się, że morsowanie gwarantuje lepsze zdrowie. Zimna, a nawet lodowata woda ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, układów krążenia i trawiennego, a także układ ruchu. Zawsze można do nas dołączyć i spróbować na własnej skórze, my chętnie pomożemy w pierwszym wejściu do zimnej wody.
Organizatorami spotkania był Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Pan Krzysztof Chmaruk, Grupa Sędziszowskich Morsów.

GALERIA

2023-11-20

Sędziszowskie Morsy nie tylko co niedzielę o godzinie 1200 spotykają się na Bazie Turystyczno – Kulturalno- Rekreacyjnej w Sędziszowie w celu zażywania zimnej kąpieli i propagowania zdrowego stylu życia, ale też uczestniczą regularnie w akcji oddawania krwi, leku bardzo cennego w ratowaniu życia innych ludzi.

GALERIA

 

2023-09-15

Sędziszowskie Morsy w okresie przerwy od morsowania nie próżnują, brali udział w X Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Bezpiecznie do celu”, w Powiatowym Rajdzie Rowerowym, w Pożegnaniu lata nad Nidą w Sobkowie oraz uczestniczyli w akcji oddawania krwi w Sędziszowie.

Sędziszowskie Morsy rozpoczynają sezon morsowania 1 października (niedziela) 2023 roku na Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie.

Juz teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego wzięcia w jakże zdrowotnej kąpieli w zimnej wodzie.

GALERIA