Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

JAKOŚĆ WODY NA BASENIE

Szanowny kliencie, w trosce o Twoje bezpieczeństwo i higienę pragniemy dołożyć wszelkich starań aby jakość wody na basenie stała na jak najwyższym poziomie, dlatego na ten wynik składa się m.in.

  • Nowoczesny sprzęt zapewniający utrzymanie parametrów czystości wody ,oraz urządzenia ( fotometr) do badania wody przez naszych pracowników, którzy przeprowadzają analizę jakości wody co cztery godziny każdego dnia.
  • Filtr piaskowy pracujący 24 h na dobę. Woda jest filtrowana we wszystkich basenach.
  • Dezynfekcja wody poprzez chlorowanie.
  • Utrzymywanie pH oraz REDOX na wymaganych parametrach co zapewniają odpowiednie urządzenia sterujące technologią basenową.
  • Odkurzanie każdej nocy dna i ścian basenu za pomocą specjalistycznych odkurzaczy.

Każdorazowo po zamknięciu basenu nasi pracownicy za pomocą specjalnych maszyn przy użyciu wysokiej jakości środków do dezynfekcji sprzątają plaże basenową jak również szatnie, natryski sauny oraz toalety. Środki te działają bakteriobójczo, grzybobójczo oraz wirusobójczo.
Pragniemy również nadmienić, że zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 9 listopada 2015r., w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U.z 2015 poz 2016), są prowadzone regularnie badania jakości wody. Informujemy również że zespół basenów jest pod stałą kontrolą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jędrzejowie, który prowadzi regularne kontrole czystości basenu wraz z zapleczem, jak również samej wody basenowej.
Wyniki badań dostępne są w sekretariacie Ośrodka Sportu i Rekreacji.