Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

IV Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy Rowerem bezpiecznie do celu

Opublikowano 6 sierpnia 2017, 06:34

 

amDSC_0028W dniu 5 sierpnia 2017 r. już po raz czwarty odbył się Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem bezpiecznie do celu”, który został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Na starcie pojawiło się ponad 50 rowerzystów w różnym wieku. O godzinie 15.40 wszyscy uczestnicy rajdu wystartowali z Bazy Turystyczno- Kulturalno-Rekreacyjnej. Trasa przebiegała wśród malowniczych terenów naszej gminy i gminy Słupia Jędrzejowska, m.in. ul. Marianowska, Marianów, Tarnawa, Nowa Wieś, Wydanka, Krzelów, Swaryszów. Pogoda nie rozpieszczała , było bardzo gorąco dlatego też na trasie rajdu zaplanowano dwa postoje aby schłodzić się w cieniu i uzupełnić płyny w organizmie. Rajd przebiegał w bardzo rodzinnej atmosferze a najmłodszymi uczestnikami rajdu była Dorotka Smolarek i Oluś Blejarski.
Dla uczestników rajdu organizatorzy po powrocie na Bazę Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjną, przygotowali kiełbaski z grilla, słodkie bułeczki, kawę i herbatę a przede wszystkim zimne napoje. Największą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko była przejażdżka łodzią motorową po zalewie, a także mimo że najmłodsi byli też bardzo zmęczeni to jednak poszaleli jeszcze na gokartach. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwał mł. asp. Waldemar Dyćkowski z Komisariatu Policji w Sędziszowie, który przed wyjazdem na trasę poinformował wszystkich, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze aby nie stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników dróg.
Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Chmaruk wręczyli dyplomy za uczestnictwo w Rajdzie.
Impreza była przednia, fajna trasa, dużo jedzenia, zabawy, no i przede wszystkim super uczestnicy.
Celem rajdu była integracja rodzin oraz promocja zdrowego stylu życia.

Dziękujemy Panu Komendantowi Komisariatu Policji w Sędziszowie kom. Robertowi Durdzińskiemu , mł. asp. Waldemarowi Dyćkowskiemu i policjantom z Sędziszowa i Jędrzejowa za pomoc w zabezpieczeniu trasy podczas rajdu, oraz pracownikom OSiR za pomoc przy organizacji tej imprezy. Dziękujemy Panu Michałowi Pałce za ufundowanie słodkich bułek i chlebów.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na następny rajd !!!

Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Chmaruk

GALERIA