Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

I Gminna Olimpiada Przedszkolaków

Opublikowano 27 maja 2022, 09:01

gminna„Sport to zdrowie, każdy przedszkolak Ci to powie.” Dnia 25.05.2022 r. na hali sportowej OSiR w Sędziszowie odbyła się „I Gminna Olimpiada Przedszkolaków”, której pomysłodawcą była pani Anna Skóra. Olimpiada została przygotowana przez z-cę dyrektor przedszkola p. Agnieszkę Gacek oraz nauczycielkę p. Annę Szczęśniak. W sportowych zmaganiach zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe w Sędziszowie, pod honorowym patronatem Burmistrza Sędziszowa Wacława Szarek i dyrektora OSiR w Sędziszowie Krzysztofa Chmaruk, wzięło udział 50 zawodników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie miasta i gminy Sędziszów. Celem niniejszej olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej dzieci. Przedszkolaki miały okazję do tworzenia atmosfery współpracy w zespole, integrowania się z rówieśnikami oraz poznawania zasad fair play. Dzieci z wielkim zaangażowaniem reprezentowały swoje przedszkola w tegorocznych zawodach.
W„I Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków”
I miejsce zdobył Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Floriana w Sędziszowie.
II miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Z Uśmiechem” w Tarnawie,
III miejsce zajęli organizatorzy – Przedszkole Samorządowe w Sędziszowie.
Wyróżnienia trafiły do dzielnych zawodników z Niepublicznego Przedszkola „Z Uśmiechem” w Krzcięcicach i Niepublicznego Przedszkola „Z Uśmiechem” w Mstyczowie.
Za uczestnictwo w olimpiadzie dla dzieci otrzymały nagrody – medal dla każdego uczestnika oraz dyplom lub wyróżnienie dla swojego przedszkola. Za zajęcie I, II i III miejsca dzieci zdobyły piłkę dla swojego przedszkola. To był czas pełen dobrej zabawy i integracji międzyprzedszkolnej.

GALERIA