Klub Morsów „Sędziszowianin”

2021-01-31
MORSY - SPOTKANIE
31 stycznia 2021 roku po raz kolejny nasze MORSY spotkały się na Kąpielisku Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie, aby wspólnie relaksować się podczas jakże zdrowotnej kąpieli. Po krótkiej rozgrzewce na śniegu, nastąpił rytuał kąpieli w zimnej wodzie, a pogoda była wręcz wyśmienita. Po kąpieli członkowie klubu Morsa spotkali się na wspólnym grillowaniu kiełbasek. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich członków Sędziszowskiego Klubu Morsa i wszystkich chętnych do wspólnej kąpieli w każdą niedzielę o godzinie 11:00.
2021-01-24
MORSY - SPOTKANIE
W niedzielę 24 stycznia 2021 roku nasze MORSY spotkały się na Kąpielisku Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie, aby wspólnie relaksować się podczas jakże zdrowotnej kąpieli. Po krótkiej rozgrzewce, członkowie klubów śmiało wchodzili do zimnej wody, wspólnie z Sędziszowskimi Morsami udział w morsowaniu brali również koledzy z Jędrzejowskiego klubu Morsa. Cieszy również fakt że coraz częściej przychodzą osoby które po zobaczeniu że kąpiel w zimnej wodzie nie jest taka straszna, a przynosi duże korzyści dla zdrowia decyduje się na dołączenie do klubu morsa. Sędziszowskie Morsy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej kąpieli mając na uwadze nasze hasło „Zimna woda zdrowia doda”. Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 1100 Baza Turystyczno – Kulturalno – Rekreacyjna w Sędziszowie ulica Sportowa 5. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich członków Sędziszowskiego Klubu Morsa i wszystkich chętnych do wspólnej kąpieli w najbliższą niedzielę tj. 31 stycznia 2021roku o godz 11:00. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa u kolegi Marka Syposza nr. Tel. 609898214
2020-02-09
I ZLOT MORSÓW POWIATU JĘDRZEJOWSKIEGO – KRASZNICE 2020
Już w starożytności znane było zbawienne oddziaływanie zimnych kąpieli na człowieka. Mówił o tym chociażby Hipokrates, grecki lekarz, którego uważa się za prekursora współczesnej medycyny. Obecnie mówi się nawet, że regularne morsowanie odmładza! 9 lutego 2020 roku w pomałogowskich Krasznicach w gospodarstwie rybackim Wojciecha Sędka odbył się I Zlot Morsów z powiatu Jędrzejowskiego. Na zaproszenie Morsów z Małogoszcza na zlot przybyli miłośnicy zimnej kąpieli z Jędrzejowa, Sobkowa, Sędziszowa. Klub Morsa „Sędziszowianin” działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie jako pierwszy w powiecie Jędrzejowskim rozpoczął swoją działalność propagując zdrowy styl życia wśród mieszkańców Gminy Sędziszów. Morsowie na zlot przybyli z całymi rodzinami, po krótkiej rozgrzewce rozpoczęło się wspólne morsowanie. Najmłodszy mors miał 7 lat najstarszy 72 lata. Pogoda była bardzo piękna, słoneczna ale dla morsów już nie bardzo. Morsom niskie temperatury nie są straszne. Najczęściej jednak zażywamy kąpieli, gdy temperatura wody przekracza tylko trochę 0 stopni Celsjusza. Temperatura powietrza może wówczas wynosić nawet ponad minus 10 stopni! Najlepiej, jeśli dzień morsowania jest bezwietrzny i słoneczny, tak jak to było podczas zlotu, wówczas morsowanie to sama przyjemność. Przede wszystkim ważny jest aspekt psychologiczny. Jeśli przekona się siebie, że kąpiel w zimnej wodzie to nic nadzwyczajnego, wówczas organizm także lepiej zareaguje, a temperatura otoczenia czy wody nie będzie miała takiego znaczenia.  Niektórzy nawet uważają morsowanie za sekret długowieczności. Po wspólnej kąpieli przyszedł czas na wspólne spotkanie przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, rozmowach, a także planowaniu następnych spotkań. Klub Morsa „Sędziszowianin” wstępnie zaprosił koleżanki i kolegów z Małogoszcza, Jędrzejowa, Sobkowa na spotkanie w Sędziszowie na Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej 1 marca (niedziela) 2020 roku. Mamy nadzieję że na spotkanie u nas przybędą również licznie a my zapewniamy że przyjmiemy ich również w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Krzysztof Chmaruk GALERIA
2017-01-23
Jak co tydzień, również w tą niedzielę odbyło się spotkanie Morsów na Bazie Turystyczno – Kulturalno -Rekreacyjnej w Sędziszowie. Jednak tym razem nasze Morsy i zaprzyjaźnione Morsy z Jędrzejowa, dzięki uprzejmości właściciela firmy SEBA-SAUN Pana Sebastiana Gołębia, mogły skorzystać z przenośnej sauny, która jest nowością na Polskim rynku. Morsom bardzo podobało się to urozmaicenie i życzyliby sobie częściej takich atrakcji.
GALERIA
Zebranie założycielskie Klubu Morsów W dniu 08 lutego 2013 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbyło się zebranie założycielskie Klubu Morsów "Sędziszowianin". Podczas zebrania wybrano Zarząd Klubu w składzie: Prezes - Marek Syposz, Wiceprezes - Marceli Lipiec, Skarbnik - Ryszard Barcik, jak również opiekuna klubu, którym został Krzysztof Chmaruk. Klub będzie działał przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie. Wybrano też Radę Klubu i oprócz członków zarządu jak i opiekuna, w skład jej weszli Wacław Szarek i Mirosław Kostecki. Wszystkich chętnych chcących spróbować zimowych kąpieli zapraszamy w szeregi Klubu. Deklaracja do pobrania poniżej, po wypełnieniu prosimy złożyć osobiście w Sekretariacie lub kasie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Ilość wyświetleń : 2 507
Skip to content