Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie

ul. Dworcowa 20A
tel./fax: 41 381-27-30, 41 381-27-36
e-mail: osir@sedziszow.pl

Czcionka

Kontrast

Czcionka

Kontrast

5 – lecie działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie

Opublikowano 21 września 2015, 06:13

oferta_pobytuW dniach 18.09 – 19.09.2015 r. odbywały się obchody jubileuszu 5-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie i 10-go roku działalności Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej.

W piątek 18 września na hali OSiR odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, którą zaszczycili swą obecnością Posłanka Maria Zuba, Posłowie Marek Gos i Mirosław Pawlak, Wicewojewoda świętokrzyski Paweł Olszak, Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pani Małgorzata Muzoł , były Marszałek Województwa świętokrzyskiego – Pan Franciszek Wołodźko, wicestarosta jędrzejowski – Janusz Grabek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu – Panią Ewą Kubas – Samociuk, Gospodarz Gminy Sędziszów – Pan Wacław Szarek – Burmistrz Sędziszowa i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie – Pan Adam Mysiara wraz z Radnymi obecnej i poprzednich kadencji, Burmistrzowie i Wójtowie gmin zaprzyjaźnionych i współpracujących z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Na obchody naszych uroczystości przybyli również Pani Barbara Ciechanowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Pan Tomasz Witecki – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Pan Maciej Tomczyk – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy
w Jędrzejowie. Nie zabrakło także Dyrektorów i prezesów Centrów Kultury i Sportu i Ośrodków Sportu i Rekreacji z Miechowa, Morawicy, Włoszczowy i Strawczyna. Ponadto było nam miło gościć sponsorów i partnerów uroczystości jubileuszowych – Pana Andrzeja Kluczkę- Prezesa SPEC Sp. z o.o. z Sędziszowa, Pana Łukasz Pobiegę – Dyrektora ds. serwisu firmy Clima Poduct, Pana Michała Pałkę, właściciela PPHUiT MIWEX, Państwa Magdalenę i Bogusława Zbierańskich – właścicieli Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego, Pana Waldemara Ostrowskiego – właściciela PHP „Gabi”, Pana Jana Wiśniowskiego – Wiceprezesa Zarządu firmy EKRAN z Sędziszowa, Państwa Agnieszkę i Zdzisława Nowaków – Staropolska Garmażerka, Państwa Renatę i Marcina Głowów – właścicieli firmy RENMAR z Pawłowic, Pana Marcina Małaczka – właściciela firmy MIR, Panią Annę Dziurę z Firmy TOI TOI Polska Przedstawicielstwo w Krakowie, Pana Krystiana Ostrowskiego – właściciela firmy DK-BUD z Sędziszowa i Pana Piotra Gryca – właściciela Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Habdlowo-Usługowego z Sędziszowa. W tym ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele fundacji
i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Sędziszów, przedstawiciele firm współpracujących z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przedstawiciele mediów z terenu województwa świętokrzyskiego, a także wiele innych ważnych dla nas osób.

Uroczysta gala jubileuszowa rozpoczęła się o godzinie 11.00. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie – Pan Krzysztof Chmaruk powitał wszystkich zgromadzonych gości, następnie przedstawił krótki rys historyczny powstania Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej i Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjno-Edukacyjnego. Nasi goście mogli również obejrzeć, przygotowaną specjalnie na tę okazję prezentację filmową.

Podczas gali jubileuszowej odbyło się wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez OSiR.

W konkursie jubileuszowym, który trwał 3 miesiące i był podzielony na trzy części zwyciężyli:

W kategorii hala sportowa/boisko – drużyna LHS Sędziszów. Stroje sportowe ufundowane przez firmę Ren Mar – Wylęg i Hodowla Drobiu z Pawłowic odebrał kapitan drużyny Pan Dariusz Dylewski.

W kategorii siłownia – Pan Sebastian Pałka, któremu został wręczony rowerek spinningowy do treningu w domu, ufundowany przez firmę Wellpool Sp z o.o. z Mikołowa.

W kategorii basen – Pan Ryszard Barcik, który odebrał Telewizor ledowy 42 calowy ufundowany przez Benefit Systems S.A. z Warszawy.

W tym samym czasie co konkurs jubileuszowy trwał również konkurs plastyczny
o tematyce związanej z OSiRem i sportem, zatytułowany „Miło w OSiR spędzasz czas, więc namaluj nas”, skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Sędziszów. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce zajęła Aleksandra Rojewska z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie,

II miejsce zajęła Marlena Siodłak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie,

III miejsce zajął Wiktor Olszewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pan Krzysztof Chmaruk przyznał również trzy wyróżnienia dla Patrycji Wolsdorf z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, dla Karoliny Koniecznej i Tomasza Trzcińskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego wraz z Dyrektorem OSiR wręczył Pan Łukasz Pobiega – Dyrektor ds. Serwisu firmy Clima Produkt, która była fundatorem nagród. Podziękowania otrzymały również Panie, które przygotowały dzieci do konkursu plastycznego, a były to: Pani Teresa Trela, Pani Anna Pasternak i Pani Elżbieta Juran.

Następnie przyszedł czas na wręczenie podziękowań dla osób, które w dużym stopniu pomogły nam zrealizować marzenia, aby mieszkańcy Gminy Sędziszów, w tym uczniowie naszych szkół mogli skorzystać z pięknych i dobrze wyposażonych obiektów sportowych, na których mogą dbać o soją tężyznę fizyczną, ale przede wszystkim o swoje zdrowie. Podziękowania wręczono również sponsorom, którzy wsparli finansowo obchody jubileuszowe OSiR-u. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Burmistrza Sędziszowa – Pana Wacława Szarka. Były to podziękowania od Dyrektora OSiR i całej załogi, ale również od dzieci i młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Gminy Sędziszów. Podziękowanie wręczał Dyrektor OSiR – Pan Krzysztof Chmaruk w asyście Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej i dzieci ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie.

Wielu z zaproszonych gości podczas gali jubileuszowej zabrało głos, składając gratulacje dla Burmistrza Sędziszowa – Pana Wacława Szarka i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pana Krzysztofa Chmaruka za dotychczasowe dokonania i życząc wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów w dziedzinie rekreacji i sportu.

Aby umilić gościom czas, podczas uroczystości odbyła się również część artystyczna. Pierwszy występ – taniec z piłkami – zaprezentowały dzieci z klasy II b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zespole szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Dzieci przygotowała Pani Małgorzata Kaszuba –Mucha. Jako kolejni zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki Domu Kultury w Małogoszczu – Paweł Rydz, Kinga Łapot i Weronika Stachura, którzy zaśpiewali piosenki takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka czy Anna Jantar. Jednak największe oklaski zebrały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie. Najmłodsi wykonawcy zaprezentowali wierszyki o tematyce związanej ze sportem i OSiR-em, zaśpiewali piosenkę „Jestem sportowcem” i przedstawili inscenizację do piosenki „Monika dziewczyna ratownika”. Przedszkolaków przygotowały Panie: Monika Skiba, Anna Skóra i Jolanta Opałka.

Po części oficjalnej Dyrektor OSiR – Pan Krzysztof Chmaruk zaprosił gości na poczęstunek i okolicznościowy toast, o którego wzniesienie poprosił Burmistrza Sędziszowa – Pana Wacława Szarka.

W sobotę 19 września na Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej odbył się festyn rodzinny z okazji 5-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, 10-go roku działalności Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej, a także z okazji zakończenia sezonu letniego. Już z samego rana odbyły się zawody wędkarskie drużynowe i indywidualne. W zawodach drużynowych I miejsce zajęło Koło PZW Sefako, II miejsce Koło PZW Kolejarz i III miejsce – Koło PZW Miasto, natomiast w zawodach indywidualnych I miejsce zajął Rafał Kuliński (Koło PZW Sefako), II miejsce – Adrian Kuchta (Koło PZW Miasto), II miejsce wywalczył Andrzej Gil (Koło PZW Kolejarz).

O godzinie 16.00 O godzinie 16.00 został rozegrany mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją księży a drużyną oldboy-ów Unii Sędziszów. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla reprezentacji księży. Reprezentanci drużyny księży przyjechali specjalnie dla nas z różnych stron Polski, między innymi z Zamościa, Przemyśla, Sanoka czy Kielc.

O godzinie 16.30 przy scenie rozpoczął się blok gier i zabaw dla dzieci, który poprowadziły animatorki ze żłobka Bajka w Jędrzejowie. Były to między innymi zabawy plenerowe takie jak: przeciąganie liny, skoki w workach, wyścigi w gigantycznych gaciach i wiele innych. Ponadto panie malowały chętnym dzieciom twarze i rozdawały balony w różnych kształtach.

Oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonali Burmistrz Sędziszowa wraz z Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, którzy również wręczyli nagrody zwycięzcom Turnieju Tenisa Ziemnego Mężczyzn w Grze Pojedynczej o Puchar Burmistrza Sędziszowa i Turnieju Tenisa Ziemnego Mężczyzn w Grze Podwójnej o Puchar Dyrektora OSiR.

Podczas trwania festynu na naszej scenie zaprezentowali się wokaliści
z Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie: Weronika Skierska, Mateusz Gregorczyk, Julia Szarek, Daria Opałka i Natalia Ryś oraz zespół wokalny Arytmia z Domu Kultury w Szczekocinach. Z kolei reprezentantami Domu Kultury w Kozłowie byli tancerze z zespołów „Paradox” i „G7”. Wiele emocji wzbudził pokaz akrobacji rowerowych Bartka Ćwika. Przed naszą publicznością wystąpiła też Orkiestra Dęta działająca przy Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie prowadzona przez kapelmistrza-Piotra Janika. Gwiazdą wieczoru był zespół IMPULS, który świetnie bawił zebranych fanów. Dyskotekę live poprowadził DJ GILU.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe słowa podczas przygotowań do obchodów jubileuszu 5-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie i 10-go roku działalności Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej.